Ubezpieczenia to inwestycja w której chcę jak najdłużej tracić 100% inwestowanego kapitału!

Na składki ubezpieczeniowe wydaję kilka tysięcy miesięcznie. I moim marzeniem jest aby jak najdłużej nie przyniosły żadnej wypłaty!

Nie muszę tłumaczyć dlaczego…


Moja specjalizacja to czyste ubezpieczenia na życie

Mówimy tu o czystym ubezpieczeniu na życie – gdzie nie ma wielkiego skomplikowania umowy czy też problemów ze rozumieniem produktu.

Szybki kontakt w tej sprawie: wypełnij formularz.

Można zakupić oczywiście dodatkowe ubezpieczenia (ochrona zdrowia / wypadkowe). To ważne i potrzebne produkty – ale nie spotkasz się u mnie z 'naciskami’ na szybkie dodanie tych produktów – decyzję podejmujesz sam, w swoim tempie w oparciu o udostępnione przeze mnie materiały i kalkulacje. Ja jestem po to aby odpowiadać na dodatkowe pytania.


W przypadku ubezpieczeń na życie – czas to pieniądz (dosłownie)

Cena ubezpieczenia na życie zależy od wielu czynników. Najważniejsze z nich to:

 • Twój wiek – każdy kolejny rok powoduje wzrost ceny ubezpieczenia. Kupując ubezpieczenie na życie dziś koszt wyliczony zostanie w oparciu o Twój aktualny wiek
 • Stan Twojego zdrowia – każdy problem zdrowotny może znacząco wpłynąć na cenę ubezpieczenia. Liczy się stan zdrowia z dnia podpisania umowy ubezpieczeniowej (także dla umów wieloletnich)

Przesuwanie decyzji o rozmowie o ubezpieczeniu – kosztuje z każdym miesiącem…


Ile czeka odsuwanie decyzji w czasie?

Przykładowy koszt – składka roczna (*) ubezpieczenia na życie na 1.000.000 zł (jeden milion zł) dla osoby zdrowej (stała suma ubezpieczenia). Kosztu proszę nie porównywać do np. rocznych polis na życieto jest polisa terminowa dająca pewność składki przez kolejnych 10-30 lat niezależnie od zwiększającego się wieku i pogarszającego się stanu zdrowia.

Warto zwrócić uwagę na szybki wzrost kosztu polisy terminowej wraz z wiekiem przystąpienia:

 • roczna składka ubezpieczenia1 milion zł dla osoby w wieku 30 lat dla 30-letniej polisy to 3.300 zł
 • dla osoby 40-letniej składka wzrasta do 8.420 zł

Wykres: Wzrost ceny rocznej polisy terminowej (10/20 lub 30-letniej) zależnie od wieku rozpoczęcia umowy. Dane – opracowanie własne (Remigiusz Stanisławek w oparciu o jedną z najlepszych ofert czystego ubezpieczenia na życie na rynku, dane na rok 2021).

Zestawienie przykładowego rocznego kosztu (*) polisy na kwotę 1.000.000 zł (milion złotych)

Składka będzie się proporcjonalnie zmniejszać ze zmianą sumy ubezpieczenia. Przykładowo dla Sumy Ubezpieczenia: 100.000 składka będzie ok. 10-krotnie niższa (*) niż wartości podane poniżej (dane przykładowe, rok 2021).

Twój wiek / długość umowy Polisa 10-letnia Polisa 20-letnia Polisa 30-letnia
20 lat 928 zł 919 zł 1.381
25 lat 936 1.207 2.073
30 lat 1.151 1.827 3.300
35 lat 1.838 zł 2.997 5.306
40 lat 3.091 4.973 8.420
45 lat 5.145 8.046 13.287
50 lat 8.532 12.795 21.031
55 lat 13.746 20.329 niedostępne

*) podane wartości nie są ofertą – to przykładowe ceny 'od’. Koszt ubezpieczenia oprócz wieku zależy też od wyników ankiety medycznej oraz innych czynników związanych ze stanem zdrowia, spożywaniem alkoholu, paleniem papierosów. Dane przykładowego produktu czystego ubezpieczenia na życie z sprawdzone w październiku 2021

Wybór dłuższej umowy (np 20. lub 30-letniej) oznacza co prawda wyższą składkę. Ale też daje gwarancję że w przypadku pojawienia się chorób czy też w razie pogorszenia stanu zdrowia – składka nie będzie podniesiona.


Czym wyróżnia się moja oferta?

 • W zakresie ubezpieczeń na życie współpracuję z kilkoma ubezpieczycielami – sam dobierając dostęp do oferty i nie jestem ograniczony do wyłącznie jednej firmy.
 • W roku 2021 uzyskałem możliwość oferowania nowego produktu czystego ubezpieczenia na życie – który w większości przypadków będzie dla Klientów najtańszy.

Dobra cena ubezpieczenia to nie wszystko:

 • możesz uzyskać dostęp do materiałów edukacyjnych na temat ubezpieczeń na życie
 • w przypadku ubezpieczeń mogę pomóc w analizie potrzeb ubezpieczeniowych
 • a także wskazać jak wykorzystać ubezpieczenie w poprawnym planowaniu spadkowym

Jakie opłaty poniosę przy wcześniejszym zakończeniu umowy?

Tyle pisze się i mówi o opłatach likwidacyjnych – stąd rozumiem że takie pytanie może się pojawić.

Odpowiedź jest prosta – wcześniejsze zakończenie umowy nic nie kosztuje.

Ubezpieczenie na życie to nie jest produkt inwestycyjny. Tylko produkt czysto ubezpieczeniowy. Działa jak Auto Casco, z tą różnicą że ubezpieczone jest Twoje życie. Jeżeli nie opłacisz składki na kolejny rok (lub miesiąc / kwartał – zależnie od wybranej częstotliwości składek) po prostu umowa ulegnie rozwiązaniu a Twoje życie nie będzie objęte ochroną ubezpieczeniową.


A może Ty też boisz się pośrednika ubezpieczeniowego?

Spotkałem się z przykrymi opiniami o doradcach ubezpieczeniowych: że naciskają na zakup ubezpieczenia, że proponują dodatkowe opcje w ubezpieczeniu, że próbują przekonać że ubezpieczenie jest potrzebne…

 • Zapewniam – te zarzuty są całkowicie nieuzasadnione. I wynikają z niezrozumienia roli pośrednika ubezpieczeniowego. O finansach i ubezpieczeniach nie uczą w szkołach. Narzekający na forach internetowych mogą po prostu nie rozumieć idei ubezpieczeń i nie rozumieć za co płacą.
 • Na kongresach MDRT poznałem wielu doradców ubezpieczeniowych z całego świata i słyszałem o smutnych przypadkach w których doradca nie zdążył na czas przekonać Klienta do ubezpieczenia zanim wydarzyło się najgorsze. Ale też o wielu podziękowaniach ze strony najbliższych za to że pośrednik ubezpieczeniowy zbudował dla rodziny dobrze dobraną ochronę ubezpieczeniową.
 • Dlatego rolą doradcy finansowego w zakresie ubezpieczeń jest budowanie świadomości i jednak poczucie pewnej odpowiedzialności zawodowej. I czasem musi powiedzieć wprost że ubezpieczenie jest dla danej rodziny po prostu niezbędne. Brak nacisków może oznaczać, że ktoś tej ochrony ubezpieczeniowej mieć nie będzie. Że w razie wypadku konieczne będzie spieniężanie majątku na leczenie, lub w przypadku śmierci rodzina może wpaść w problemy finansowe, dzieci będą mieć utrudniony start, a może też źle spisany testament (lub co gorsza brak testamentu) może utrudnić zarządzanie majątkiem.

W Finansowym SPA uwzględniam też ubezpieczenia. W obszarze ubezpieczeń zajmuję się wyłącznie ubezpieczeniami na życie. A przy innych ubezpieczeniach wskażę zaprzyjaźnionych pośredników.


Przepraszam – ale o ubezpieczeniach będę przypominał kilka razy w roku

W ramach odpowiedzialności społecznej i zawodowej muszę mieć pewność, że co najmniej spojrzysz na podstawową wiedzę o tematyce ubezpieczeń. Zgodnie z zasadami działania Finansowego SPA – ja będę wyłącznie przypominał o dostępności ubezpieczeń i materiałach edukacyjnych. Decyzja należy do Ciebie. Jeżeli uznasz że temat ubezpieczeń Cię nie interesuje – zawsze możesz po prostu oznaczyć to w ustawieniach portalu (i nie otrzymywać informacji o ubezpieczeniach).

Jeżeli temat ubezpieczeń Cię zainteresuje to wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz na dedykowanych stronach Finansowego SPA i będę czekał na Twój kontakt – wtedy gdy będziesz gotów do rozmowy na ten temat.


Podstawy prawne mojej działalności w zakresie ubezpieczeń na życie

Moja działalność w zakresie ubezpieczeń na życie oparta jest o współpracę jako pracownik agentów, zgodnie z posiadanymi uprawnieniami i egzaminami wymaganymi przez nadzór finansowy.

Mój numer w rejestrze pośredników ubezpieczeniowych KNF to 11339231/P.

Sprawdzić to możesz na stronie rejestru KNF: https://rpu.knf.gov.pl/search/agentsEmployee/11339231%2FP/396585

UWAGA! Mój wpis do rejestru KNF związany jest wyłącznie z działalnością jako pośrednik ubezpieczeniowy. Nie ma nic wspólnego z inwestycjami typu biznesy / udziały / pożyczki.


Czym wyróżnia się moja oferta?

 • W zakresie ubezpieczeń na życie współpracuję z kilkoma ubezpieczycielami – sam dobierając dostęp do oferty i nie jestem ograniczony do wyłącznie jednej firmy.
 • W roku 2021 uzyskałem możliwość oferowania nowego produktu czystego ubezpieczenia na życie – który w większości przypadków będzie dla Klientów najtańszy.

Dobra cena ubezpieczenia to nie wszystko:

 • możesz uzyskać dostęp do materiałów edukacyjnych na temat ubezpieczeń na życie
 • w przypadku ubezpieczeń mogę pomóc w analizie potrzeb ubezpieczeniowych
 • a także wskazać jak wykorzystać ubezpieczenie w poprawnym planowaniu spadkowym

Interesuje Cię tylko temat ubezpieczenia na życie?

Jeżeli dotarłeś (dotarłaś) do tej strony – to znak że jesteś w grupie świadomie myślących o finansach. I rozumiesz potrzebę posiadania ubezpieczeń.

 • Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji wyłącznie na temat ubezpieczeń na życie – wypełnij formularz wstępnego zainteresowania ubezpieczeniami .
 • Jeżeli interesuje Cię dostęp do różnych możliwości inwestycyjnych – skorzystaj z formularza na dole strony i zapoznaj się z zasadami działania Finansowego SPA.

Chcesz zobaczyć jak to działa?

Sprawdzenie możliwości ubezpieczeń, wspólnego inwestowania i zdobywania wiedzy finansach nic nie kosztuje…

  Formularz dołączenia do grupy inwestorów

  Jeżeli po zapoznaniu się z informacjami chcesz uzyskać dostęp do portalu Finansowego SPA.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Preferowane dni / godziny kontaktu (wymagana jest rozmowa wstępna)
  Mogą to być także godziny wieczorne (do 22.00).

  Jestem zainteresowany/a: (możesz zaznaczyć kilka odpowiedzi)
  Inwestycjami 2-3 letnimi w biznesy od 10.000 złInwestycją w biznes filmowyUbezpieczeniem na życieStworzeniem planu finansowegoKonsultacją finansowąWstępną rozmową o inwestowaniu i zasadach współpracyInwestowaniem na emeryturęAnalizą posiadanych inwestycji i ubezpieczeńDostępem do portalu Finansowego SPA

  Dodatkowe informacje / pytania

  Oświadczenie dotyczące świadomości ryzyk inwestycyjnych / informacji prawnych


  Zrzuty ekranu z portalu rejestru KNF