Poszukujesz inwestycji?
Dołącz do Finansowego SPA

Kim jest Remigiusz Stanisławek – certyfikowany doradca finansowy EAFP

Warto wiedzieć z kim będziesz współpracować

Remigiusz Stanisławek (EAFP)
:: certyfikowany doradca finansowy


Od 2007 roku pomagam indywidualnym inwestorom i ich rodzinom budować zamożność poprzez świadome i przemyślane decyzje inwestycyjne i zarządzanie majątkiem.

Z moim pośrednictwem możesz inwestować w produkty inwestycyjne pod nadzorem KNF oraz inwestycje alternatywne.

Pomagam też dobrać pakiet ubezpieczeń a dla zainteresowanych przygotować pełen Plan Finansowy.

Otrzymasz wsparcie, serwis i opiekę praktyka i eksperta rynku produktów finansowych.


Dołącz do moich Klientów

Współpraca (*/**/***) ze mną możliwa jest już od kwoty 20.000 zł.

Aktywuj konto w Finansowym SPA lub umów się na rozmowę / kopnsultacje

Szczegółowe wyjaśnienia prawnego umocowania do oferowania inwestycji omawiam na tej stronie.

(*) Większość produktów to inwestycje w instrumenty finansowe które podlegają nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego.
(**) Nie są to żadne kryptowaluty, forex czy 'szybkie’ i 'gwarantowane’ oferty 'spod lady’ dające szybkie zyski.
(***) Świadome inwestowanie wymaga zdobycia podstawowej wiedzy – i świadomego wyboru różnych inwestycji do portfela a nie szybkiego wkładania pieniędzy w inwestycje których nie rozumiemy.


Pozwól że się lepiej przedstawię

Od 2007 roku wspieram Polaków w edukacji o tematyce inwestycyjnej realizując jedną z moich pasji czyli edukację finansową (wykłady na uczelniach, konferencjach).

Jako redaktor wielu portali wiedzowych oraz bloger poruszam tematykę aktualności rynku finansów osobistych, inwestycji, ubezpieczeń, inflacji i matematyki finansowej.

01

Na rynku od 2007 roku

Od ponad 15 lat pomagam prywatnym inwestorom budować majątek

02

Certyfikowany doradca

Z certyfikatem EAFP (Europejskiej Akademii Planowania Finansowego)

03

Trener finansowy / wykładowca

A także twórca kursów i szkoleń i autor wielu finansowych portali edukacyjnych

04

Inwestor praktyk

Moje prywatne inwestycje na kwotę kilku milionów PLN (do wglądu)

05

Top of the Table MDRT

Jedyny w Polsce pośrednik z wielokrotnym tytułem ToT w Million Dollar Round Table

05

Pogromca mitów inwestowania

Zamiast bajek sprzedażowych mówię jak jest a nie to co większość chce usłyszeć


Certyfikowany doradca EAFP

Jestem Certyfikowanym Doradcą Finansowym EAFP.

Więcej informacji na ten temat oraz mojej współpracy z organizacjami branżowymi (EAFP, FECIF, MDRT) na rzecz rzetelnego doradztwa finansowego w Polsce przeczytasz na tej stronie.

Działam zgodnie z wszystkimi regulacjami i wymogami prawa.


Pogromca mitów inwestowania

Jako trener inwestycyjny realizuję jedną ze swoich pasji – czyli edukację finansową (wykłady na uczelniach, konferencjach). Jako redaktor portali wiedzowych oraz bloger poruszam tematykę aktualności rynku finansów osobistych i matematyki finansowej.

Czasem określany jestem ’pogromcą mitów inwestowania’ ponieważ mówię o finansach i inwestycjach 'jak jest’ a nie to co wielu chciałoby usłyszeć. Po moich artykułach i wystąpieniach w mediach wybuchła 'afera Kwartalnych Zysków’ – jednego z 'dziwnych’ produktów inwestycyjnych w który duże sieci pośrednictwa finansowego wmanipulowały dziesiątki tysięcy inwestorów.


Prowadzę wykłady i autorskie szkolenia

W latach 2009-2015 przeprowadziłem ponad 250 całodniowych (czasem 2-dniowych) autorskich szkoleń „Fundusze To Nie Lokata” o praktycznych zasadach inwestowania na rynku funduszy inwestycyjnych. Szkolenia realizowałem w kilkunastu miastach.

To, mogę śmiało powiedzieć: kultowe szkolenie – było prawdopodobnie jedynym szkoleniem z praktycznego inwestowania w fundusze na którym była praktyczna wiedza – zamiast sprzedaży produktów inwestycyjnych….

Kilka razy prowadziłem zajęcia na szkoleniach Europejskiej Akademii Planowania Finansowego przygotowującym do certyfikatu European Financial Consultant / Guide.

Dedykowaną wersję szkolenia o inwestowaniu zrealizowałem dwukrotnie dla Aviva Polska, kilka razy występowałem też na uczelni ASBIRO.

Przez lata mojej obecności na rynkach finansowych wiele razy wspierałem swoimi wystąpieniami i nagrodami konferencje studenckie i festiwale przedsiębiorczości.

Tematyka wykładów to najczęściej inwestowanie, ale też moje dwa autorskie wystąpienia motywacyjne dla studentów.

Dumnie wspierałem projekt Alternatywnych Lekcji Przedsiębiorczości prowadząc kilka razy zajęcia motywacyjne dla maturzystów – w ramach projektu zorganizowanego przez Kamila Cebulskiego kilkunastu przedsiębiorców przeszkoliło w 2009 roku około … 12% maturzystów w Polsce (dokładnie 57 tys maturzystów z 326 szkół na 1642 wykładach). Tu więcej informacji.


Wykłady na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

W ostatnich 2 latach studiów prowadziłem już pierwsze zajęcia dla studentów jednocześnie działając w projektach Katedry Informatyki Ekonomicznej profesora Abramowicza na obecnym Uniwresytecie Ekonomicznym w Poznaniu. To były pierwsze wystąpienia, artykuły na konferencje (Business Information Systems) w tym publikacja w jednym z wydawnictw Springer Verlag. Po latach wróciłem na tą uczelnię – jako wykładowca studiów podyplomowych…

Od 2016 roku wykładam dwa przedmioty (w tym jeden kończący się egzaminem) na corocznych edycjach Podyplomowych Studiów Bankowość i Doradztwo Finansowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Celem Studium jest przekazanie słuchaczom wiedzy teoretycznej i praktycznej z 2 obszarów tematycznych – Bankowości i Doradztwa finansowego. Program studiów we wskazanych obszarach spełnia europejskie standardy określone przez Związek Banków Polskich na Europejski Certyfikat Bankowca ECB EFCB 3E w przypadku modułu Bankowość oraz Europejską Federację Doradców Finansowych EFFP Europa (European Federation of Financial Professionals) w Bad Homburg (Niemcy) za pośrednictwem Europejskiej Akademii Planowania Finansowego (EAFP) na certyfikat Europejskiego Asystenta Finansowego (EFG®, European Financial Guide) w przypadku modułu Doradztwo finansowe.

Więcej informacji na stronie uczelni.


Wykłady na konferencjach branżowych

Kilkukrotnie byłem zapraszany jako prelegent na branżowe konferencje – głównie dotyczące rynku funduszy inwestycyjnych. Organizatorzy zawsze przygotowywali dla mnie rolę 'przedstawiciela środowiska indywidualnych inwestorów’ oczekując poruszenia trudnych tematów – i często polemiki z wykładami producentów produktów inwestycyjnych.

Tytuły tych wystąpień mówić będą same za siebie…

 1. „Quo Vadis inwestorze indywidualny” (Co może zrobić branża finansowa a co musi zrobić inwestor indywidualny.) Fund Industry Summit 2018
 2. „Implementacja dyrektywy UCITS IV” FIS Summit 2017
 3. „Jak oferować produkty inwestycyjne” – warsztaty na temat rzetelnego podejścia do informowania o produktach inwestycyjnych w ramach

Scena międzynarodowa

 1. W 2020 roku prowadziłem wykład z 'nowego podejścia do finansów osobistych’ na zaproszenie MetLife Hungary.
 2. Dwukrotnie wspierałem wykładami inicjatywę The Financial Manifesto z Londynu
 3. Jako jedyny Polak zrealizowałem kilka wystąpień na kongresach MDRT (Million Dollar Round Table). Prezentacje prowadziłem dwukrotnie w Vancouver, Los Angeles (w ramach sesji MDRT Speaks występowałem przed 15. tysięczną publicznością…) oraz dwukrotnie w Miami.


Członkostwo w organizacjach branżowych

Jestem członkiem wielu stowarzyszeń i organizacji (EAFP, FECIF ) a w ramach MDRT (Million Dollar Round Table) jako jedyny doradca z Polski otrzymałem blisko 10 razy tytuł Top Of The Table MDRT.

Więcej informacji na temat tych organizacji znajdziesz na tych stronach: zbiorcza informacja, szczegółowo o MDRT, FECIF, EAFP.


Blogi artykuły i wystąpienia w mediach

W prawie 20 latach obecności na rynku finansowym nie zliczę wszystkich moich publikacji. Oprócz własnych blogów wiele razy byłem cytowany, udzielałem wywiadów lub pisałem artykuły dla Gazety Wyborczej, Pulsu Biznesu, Giełdy, Parkietu, Gazety Bankowej.

Moje artykuły pojawiały się także w wydaniach specjalnych, magazynach o inwestowaniu (np. Trend, Equity Magazine).

Przez 2 lata miałem swój własny blog eksperski na stronach internetowych Wyborcza.biz.


Moje inne portale

Od 2007 roku prowadzę drugą firmę: Opiekun Inwestora.

To blog edukacyjny oraz portal z narzędziami wspierającymi inwestujących w fundusze inwestycyjne.

Plus inne portale tematyczne. Więcej informacji na tej stronie.


Kartka z historii – wrzesień 2007

We wrześniu 2007 roku (przed krachem w 2008r) w wywiadzie video przypominałem, że funduszami trzeba zarządzać.

Fundusze to nie lokata – jednak większość inwestorów słyszała jakże wygodne sprzedażowo hasła: wpłać i zapomnij, w długim okresie świetnie zarobisz…

We wrześniu 2021 roku – po 14 latach od tego wywiadu indeks WIG20 ciągle traci 30%

Kto w 2007 roku posłuchał moich porad z wywiadu – jego pieniądze są mu dziś za to wdzięczne.


Moja ścieżka edukacji

To przede wszystkim studia na Akademii Ekonomicznej (Wydział Ekonomii w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) w doskonałej katedrze Informatyki Ekonomicznej profesora Witolda Abramowicza. Już pod koniec studiów prowadziłem zajęcia i uczestniczyłem w pracach naukowych w katedrze, konferencjach i z pierwszymi publikacjami po konferencji Business Information Systems 1998.

Na przełomie roku 2000 próbowałem przez 2 lata łączyć ówczesną pracę zawodową z pisaniem doktoratu. Ze studiów doktoranckich ostatecznie zrezygnowałem. Tematyka nie była związana z inwestycjami – ale niemniej skomplikowana: „Supporting Intellligent Building with information with passive and active sources from Internet”. Było to przedłużeniem mojego zaangażowania w Katedrze Informatyki Ekonomicznej

Mam za sobą jeszcze kilka 2 letnich studiów podyplomowych (tematyka bardziej biznesowa niż inwestycyjna).

Z kolei w tematach branży finansowej to:

 • Roczny kurs European Financial Consultant
 • Półroczny kurs European Financial Guide

I nieskończona liczba dodatkowych i szkoleń branżowych…


Nie tylko inwestycje i ubezpieczenia

Finanse są moją pasją od czasów końcówki liceum. Wtedy moim 'znakiem rozpoznawczym’ była kupowana przed szkołą gazeta codzienna i przeglądanie informacji finansowych. Ale nie samymi inwestycjami człowiek żyje.

 1. Oprócz podróży po świecie, fascynacji muzyką Smooth Jazz mam jedno nietypowe hobby: zdobywanie szczytów górskich, przełęczy … rowerem.
 2. A w ostatnich latach pasją stała się częsta praca w ogrodzie… Coś czego nigdy bym się wcześniej nie spodziewał.
 3. Więcej informacji na temat moich pasji pozafinansowych znajdziesz na stronie: Remigiusz Stanisławek prywatnie.

Porozmawiamy?

Wstępna niezobowiązująca rozmowa na temat mojej oferty i Twoich oczekiwań.

  Preferuję e-mailRozmowa telefonicznaRozmowa wideo – pokój konferencyjny onlineSpotkanie osobiste w PoznaniuSpotkanie osobiste w innym mieście

  Ogólna rozmowa na temat finansów osobistychInwestycje pod nadzorem KNFInwestycje alternatywne, film, złoto, nieruchomościUbezpieczenia na życie i zdrowiePlanowanie emerytalneStworzenie planu finansowegoAktywacja konta w portalu Finansowe SPAInny temat rozmowy

  Pomagam indywidualnym inwestorom i ich rodzinom budować zamożność poprzez świadome i przemyślane decyzje inwestycyjne i zarządzanie majątkiem.
  Jeżeli Twoje cele finansowe to coś więcej niż tylko poduszka bezpieczeństwa i spłata kredytu na mieszkanie to zapraszam do współpracy,
  Remigiusz Stanisławek
  Certyfikowany Doradca Finansowy
  EAFP, FECIF, MDRT ToT

  Potrzebujesz informacji?

  Zostaw adres e-mail aby otrzymać dodatkowe materiały informacyjne i przypomnienie o najbliższym webinarze na temat mojej działalności.

    

   Polityka Prywatności, RODO, Podstawy prawne działalności, Wpis do rejestru KNF , Ryzyka, Rezygnacja
   © 2007 - :: Remigiusz Stanisławek oraz firma Rodzinne Finanse.


   Portal prowadzą wspólnie: Remigiusz Stanisławek oraz firma Rodzinne Finanse z siedzibą w Poznaniu, os. St. Batorego 59A/1 NIP: 618-164-12-13. Działalność firmy Rodzinne Finanse nie jest związana z formami inwestowania o których mówi "Ustawa o obrocie instrumentami finansowymi" i nie jest nadzorowana przez KNF. Natomiast Remigiusz Stanisławek jako osoba fizyczna jest umocowanym współpracownikiem Domu Maklerskiego i ma uprawnienia do udzielania inwestorom informacji na temat instrumentów finansowych w formie m.in. akcji, obligacji korporacyjnych, funduszy zamkniętych z oferty Domu Maklerskiego które to inwestycje objęte są nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego. Więcej informacji na temat formalno-prawnej różnicy między działalnością firmy Rodzinne Finanse a moją osobistą działalnością jako osoba fizyczna w tematach inwestycyjnych znajdziesz na tej stronie.


   Informacje podane w portalu zawierają wyłącznie opisy, obliczenia, analizy i przykłady o charakterze informacyjnym. Opisywane inwestycje nie są lokatą bankową, z inwestowaniem wiąże się ryzyko, a podane stopy zwrotu z inwestycji są wartościami historycznymi lub oczekiwanymi i nie stanowią gwarancji uzyskania podobnych wyników w przyszłości ani tym bardziej gwarancji ochrony kapitału. Materiał na stronach moich portali nie może być traktowany jako rekomendacja do zawierania jakichkolwiek transakcji na rynku kapitałowym. Każda inwestycja wymaga indywidualnej oceny ryzyka przez inwestora. Informacje nie są formą doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu art. 69, par. 2, pkt 5 Ustawy o Obrocie Instrumentami Finansowymi z dnia 29 lipca 2005 r. Mają charakter ogólnych analiz i nie są przygotowywane w oparciu, czy z uwzględnieniem indywidualnej sytuacji i potrzeb inwestora.