Poszukujesz inwestycji?
Dołącz do Finansowego SPA

IKE, IKZE, OIPE – niech korzyść podatkowa nie przysłoni rozsądku…

Wybór produktu inwestycyjnego musi być oparty o wiedzę …

Kiedy i co wybrać? IKE, IKZE, OIPE
:: czyli produkty z dodatkowymi korzyściami

IKE, IKZE i OIPE to tylko opakowania prawne z korzyścią podatkową. W środku są już inwestycje… A te wymagają czasu, wiedzy i zrozumienia mechanizmów jakie tam działają.

Czy (nie będąc nurkiem) kupujesz w promocji suchy skafander do głębokich nurkowań tylko dlatego że dorzucają bon na kolejne zakupy na 500 zł? W inwestycjach czasem korzyść podatkowa przysłania logiczne decyzje.

Z przerażeniem czytam wypowiedzi pod artykułami o IKZE że ktoś zainwestował w IKZE firmy X ponieważ produkt wygrał jakiś ranking i dziwi się że na inwestycji traci.

Jeżeli nie znasz się na inwestowaniu na giełdzie – wybór IKE opartego o rachunek maklerski tylko dlatego że nie ma podatku może być złą decyzją (gdy przez brak wiedzy stracisz – to korzyść podatkowa na nic się nie zda).

Podobnie z wyborem IKZE opartego o fundusze inwestycyjne – tylko dlatego że jest zwrot z podatku… Wewnątrz są fundusze – nie rozumiejąc jak działają i nie mając podstawowej wiedzy to bardziej loteria niż oszczędzanie.

Rozmawiasz z praktykiem i ekspertem w tego typu inwestycjach.

Możesz sprawdzić moje portale tematyczne będące kompendium wiedzy o produktach emerytalnych: wybieramyikze.pl, wybieramyike.pl, wybieramyoipe.pl, kierunekemerytura.pl i jeszcze kilka innych 🙂

Całą moją wiedzę na ten temat dopasuję do Twojej indywidualnej sytuacji w oparciu o indywidualne konsultacje. Jeżeli boisz się strat na rynku finansowym – to są produkty ostrożnego inwestowania na emeryturę z gwarancją kapitału.

Wybór sposobu oszczędzania na emeryturę to decyzja na lata!

Nie podejmuj jej w oparciu o losowo przeczytany artykuł. Warto poświęcić te kilka-kilkanaście godzin aby wybór był naprawdę świadomy i przemyślany.

Mogę w tym pomóc.

Wszystko zależy od Twojej (i Twojej rodziny) sytuacji majątkowej i finansowej.

IKE nie zawsze się opłaca. A korzyść podatkowa z IKZE czasem jest całkiem nieistotna.

img_657126a4d6632

Nie popełniaj tych błędów

W ramach konsultacji i rozmowie o Planie Finansowym jest miejsce na analizy przydatności produktów z korzyścią podatkową w Twoim portfelu.

Czasem warto je dołączyć, a czasem na nic się nie przydadzą.

W inwestycjach nie ma darmowych obiadów. Nie ma 'idealnych’ gotowych rozwiązań. Na rynku jest kilkadziesiąt produktów IKE i IKZE. Możesz je wybrać patrząc na reklamy i po prostu mieć to z głowy. A możesz do tematu podejść na poważnie.

Warto dokonać świadomego wyboru. Teraz Twój krok.

Formularz kontaktowy

Wstępne niezobowiązujące zgłoszenie

  Preferuję e-mailRozmowa telefonicznaRozmowa wideo – pokój konferencyjny onlineSpotkanie osobiste w PoznaniuSpotkanie osobiste w innym mieście

  Ogólna rozmowa na temat finansów osobistychInwestycje pod nadzorem KNFInwestycje alternatywne, film, złoto, nieruchomościUbezpieczenia na życie i zdrowiePlanowanie emerytalneStworzenie planu finansowegoAktywacja konta w portalu Finansowe SPAInny temat rozmowy

  Uwaga: Formularz zostanie bez odpowiedzi jeżeli nie podasz pełnych danych osobowych (imię, nazwisko, e-mail, numer telefonu). Twoje dane są bezpieczne – poważnie traktuję RODO.

  Jeżeli to jeszcze za wcześnie na rozmowę

  I po prostu chcesz na razie tylko otrzymać dodatkowe materiały
  to wypełnij anonimowy formularz zapisu na listę informacyjną
  lub zajrzyj na comiesięczny webinar informacyjny.

  Zapisz się na listę informacyjną

  Współpraca ze mną to także możliwości bezobsługowego inwestowania pieniędzy

  Jeżeli masz do zainwestowania ponad 20.000 zł zapraszam Cię
  do grupy moich Klientów (*) (**) i do Finansowego SPA.

  Poznaj możliwości inwestycyjne (***)

  (*) Większość produktów to inwestycje w instrumenty finansowe które podlegają nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego.
  (**) Nie są to żadne kryptowaluty, forex czy 'szybkie’ i 'gwarantowane’ oferty 'spod lady’ dające szybkie zyski.
  (***) Świadome inwestowanie wymaga zdobycia podstawowej wiedzy – i świadomego wyboru różnych inwestycji do portfela a nie szybkiego wkładania pieniędzy w inwestycje których nie rozumiemy.

  Dołącz do grupy ponad tysiąca moich Klientów

  Pomagam indywidualnym inwestorom i ich rodzinom budować zamożność poprzez świadome i przemyślane decyzje inwestycyjne, planowanie finansowe i zarządzanie majątkiem. Jeżeli Twoje cele finansowe to coś więcej niż tylko poduszka bezpieczeństwa i spłata kredytu na mieszkanie to zapraszam do Finansowego SPA. Wymagam tylko jednego: gotowości do zdobycia podstawowej wiedzy. To kilka godzin w skali roku – z szacunku do własnych pieniędzy.

  To naprawdę proste – nie będziesz uczył się gry na giełdzie ani robił doktoratu z finansów. Po prostu pewne zagadnienia warto znać na poziomie wystarczającym do podjęcia decyzji.

  01

  Na rynku od 2007 roku

  Od ponad 15 lat pomagam prywatnym inwestorom budować majątek

  02

  Certyfikowany doradca

  Z certyfikatem EAFP (Europejskiej Akademii Planowania Finansowego)

  03

  Trener finansowy / wykładowca

  A także twórca kursów i szkoleń i autor wielu finansowych portali edukacyjnych

  04

  Inwestor praktyk

  Moje prywatne inwestycje na kwotę kilku milionów PLN (do wglądu)

  05

  Top of the Table MDRT

  Jedyny w Polsce pośrednik z wielokrotnym tytułem ToT w Million Dollar Round Table

  05

  Pogromca mitów inwestowania

  Zamiast bajek sprzedażowych mówię jak jest a nie to co większość chce usłyszeć

  Szczegółowe informacje o mojej działalności, uprawnieniach, projektach edukacyjnych,
  wykładach i publikacjach a także o mnie prywatnie zebrałem na osobnych stronach:

  Poznajmy się – Remigiusz Stanisławek

  Pomagam indywidualnym inwestorom i ich rodzinom budować zamożność poprzez świadome i przemyślane decyzje inwestycyjne i zarządzanie majątkiem.
  Jeżeli Twoje cele finansowe to coś więcej niż tylko poduszka bezpieczeństwa i spłata kredytu na mieszkanie to zapraszam do współpracy,
  Remigiusz Stanisławek
  Certyfikowany Doradca Finansowy
  EAFP, FECIF, MDRT ToT

  Potrzebujesz informacji?

  Zostaw adres e-mail aby otrzymać dodatkowe materiały informacyjne i przypomnienie o najbliższym webinarze na temat mojej działalności.

    

   Polityka Prywatności, RODO, Podstawy prawne działalności, Wpis do rejestru KNF , Ryzyka, Rezygnacja
   © 2007 - :: Remigiusz Stanisławek oraz firma Rodzinne Finanse.


   Portal prowadzą wspólnie: Remigiusz Stanisławek oraz firma Rodzinne Finanse z siedzibą w Poznaniu, os. St. Batorego 59A/1 NIP: 618-164-12-13. Działalność firmy Rodzinne Finanse nie jest związana z formami inwestowania o których mówi "Ustawa o obrocie instrumentami finansowymi" i nie jest nadzorowana przez KNF. Natomiast Remigiusz Stanisławek jako osoba fizyczna jest umocowanym współpracownikiem Domu Maklerskiego i ma uprawnienia do udzielania inwestorom informacji na temat instrumentów finansowych w formie m.in. akcji, obligacji korporacyjnych, funduszy zamkniętych z oferty Domu Maklerskiego które to inwestycje objęte są nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego. Więcej informacji na temat formalno-prawnej różnicy między działalnością firmy Rodzinne Finanse a moją osobistą działalnością jako osoba fizyczna w tematach inwestycyjnych znajdziesz na tej stronie.


   Informacje podane w portalu zawierają wyłącznie opisy, obliczenia, analizy i przykłady o charakterze informacyjnym. Opisywane inwestycje nie są lokatą bankową, z inwestowaniem wiąże się ryzyko, a podane stopy zwrotu z inwestycji są wartościami historycznymi lub oczekiwanymi i nie stanowią gwarancji uzyskania podobnych wyników w przyszłości ani tym bardziej gwarancji ochrony kapitału. Materiał na stronach moich portali nie może być traktowany jako rekomendacja do zawierania jakichkolwiek transakcji na rynku kapitałowym. Każda inwestycja wymaga indywidualnej oceny ryzyka przez inwestora. Informacje nie są formą doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu art. 69, par. 2, pkt 5 Ustawy o Obrocie Instrumentami Finansowymi z dnia 29 lipca 2005 r. Mają charakter ogólnych analiz i nie są przygotowywane w oparciu, czy z uwzględnieniem indywidualnej sytuacji i potrzeb inwestora.