Kto jako pierwszy zarabia na nieruchomościach mieszkaniowych?
Oczywiście deweloper. Inne formy zarabiania na wybudowanych mieszkaniach możliwe są dopiero gdy mieszkanie zostanie sprzedane… Dopiero po tym jak zarobi deweloper mogą zarabiać inni:
- firmy ogólnobudowlane – wyposażenie mieszkań i doprowadzenie ich ze stanu deweloperskiego do stanu 'pod klucz’
- dopiero później można mieszkanie zacząć wynajmować – wtedy zaczyna zarabiać wynajmujący
- flipowanie też wymaga aby mieszkanie już było (i to raczej dużo wcześniej)…
Dlatego bardzo dużą część inwestycji realizujemy na projektach deweloperskich. Gdzie deweloperzy dzielą się z inwestorami zyskiem z marży deweloperskiej.
Więcej informacji, dostęp do nagrań z deweloperami oraz materiały edukacyjne uzyskasz dołączając do Finansowego SPA. Poniżej wybrane informacje.
Parametry inwestycji deweloperskich
- małe i średnie projekty deweloperskie małych i średnich firm
- głównie mieszkania (projekty na kilkanaście do kilkudziesięciu mieszkań), czasem osiedla domów jednorodzinnych
- kilkuletnia współpraca z kilkoma wybranymi deweloperami, z którymi zrealizowaliśmy już wiele projektów
- czas inwestycji 1,5 do 3 lat
- zyski 6-8% w skali roku, wypłacane najczęściej kwartalnie
- minimalne kwoty inwestycji – z reguły od 20.000 zł (rzadko mniej).
- często z dodatkowymi zabezpieczeniami (*)
- forma: najczęściej pożyczki inwestycyjne do spółek
(*) żadne dodatkowe zabezpieczenia w jakiejkolwiek inwestycji nie gwarantują bezpieczeństwa i nie chronią przed utratą kapitału!
Formy inwestycji w nieruchomości / deweloperskie
PSModel inwestycji jako pożyczka do spółki. Forma zwykłej pożyczki z zapisanymi terminami (1-3 lat) oraz odsetkami od pożyczki płaconymi zazwyczaj kwartalnie. WBInwestycja jako wspólnik w biznesie. Możliwe większe zyski w zamian za odroczenie wyjścia z inwestycji. Często jako spółka celowa pod konkretny projekt deweloperski. OBInwestycja poprzez obligacje korporacyjne. Wymaga podpisania umowy z Domem Maklerskim (inwestycje tego typu realizuje się poprzez Dom Maklerski). CFIInwestycja w biznes wynajmu długoterminowego, który stworzyłem wraz z firmą MZURI – jako osobna spółka Mzuri CFI Rodzinne Finanse. Inwestycja długoterminowa już od około 10.000 zł. To przy okazji prawdopodobnie najlepiej i najbardziej szczegółowo opisana inwestycja w Polsce… Zresztą sprawdź sam na stronie: www.cfirodzinnefinanse.pl.Nie inwestuję ani nie polecam condohoteli z 'gwarantowaną’ stopą zwrotu
Dlaczego? Przeczytasz o tym na tej stronie.
Prywatnie też inwestuję w projekty nieruchomościowe
Wszystkie moje prywatne inwestycje realizuję w tych samych projektach które udostępniam w Finansowym SPA. Nie mam nic do ukrycia. Moją teczkę – a właściwie kilka teczek – z dokumentami ponad 30 inwestycji (pożyczki, udziały w spółkach, akcje, obligacje korporacyjne, FIZ, inwestycje alternatywne, ubezpieczenia) są do wglądu w moim biurze w Poznaniu.
Nieruchomości / projekty deweloperskie to nie są inwestycje bez ryzyka!
Każda inwestycja wiąże się z ryzykami i może zamiast zysków prowadzić do utraty części a w skrajnych przypadkach nawet całości kapitału. O przykładowych ryzykach przeczytasz tutaj.
Ryzyka inwestycyjne można ograniczać – ale nie można ich całkowicie wyeliminować. Jeżeli Twój doradca finansowy lub jakaś firma pisze lub mówi o pewnych czy też „gwarantowanych” inwestycjach z gwarantowanym zyskiem polecam trzymać się od takich propozycji z daleka…
Chcesz rozpocząć wspólne inwestowanie?
- Możesz dołączyć do ponad 1000 moich Klientów w Finansowym SPA.
- Porozmawiajmy – wystarczy podać podstawowe dane osobowe i wypełnić formularz kontaktowy.
Ale jeżeli z jakiegoś powodu uznasz że jest za wcześnie na rozmowę i chcesz na razie anonimowo (wystarczy email) uzyskać więcej informacji na temat wybranych możliwości inwestycyjnych skorzystaj z uproszczonego formularza poniżej. Otrzymasz e-mailem pakiet dodatkowych informacji.
Informacje dodatkowe dotyczące formalnego umocowania w poszczególnych formach inwestowania
(*) Inwestycje w formie pożyczek / udziałów w spółkach / inwestycje alternatywne nie są instrumentami inwestycyjnymi w rozumieniu o obrocie, nie podlegają nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego, nie są w żaden sposób powiązane z jakimkolwiek Domem Maklerskim. Te inwestycje realizować możesz za moim pośrednictwem, gdzie występuję jako firma: Remigiusz Stanisławek Rodzinne Finanse
(**) Inwestycje finansowe w rozumieniu ustawy o obrocie to np. obligacje, akcje czy też fundusze zamknięte. Inwestycje te realizuje się za pośrednictwem wybranego przez inwestora Domu Maklerskiego (jednego lub kilku). Są to inwestycje podlegające pod nadzór KNF – przy czym nie oznacza to bezpieczeństwa tych inwestycji ani żadnych gwarancji. KNF nadzoruje głównie procesy związane np. z procesami przygotowania oferty, obsługi oferty, obsługi procedury zapisów na takie inwestycje. Zgodnie z obowiązującymi przepisami moja współpraca z wybranym przeze mnie Domem Maklerskim realizowana jest jako współpracownik AFI (Agenta Firmy Inwestycyjnej) w oparciu o stosowne pełnomocnictwo (do wglądu na spotkaniach osobistych). Jednocześnie informuję że moja współpraca z AFI w ramach obsługi inwestorów dla Domu Maklerskiego jest realizowana przez mnie: Remigiusz Stanisławek (osoba fizyczna) a nie jako firma Remigiusz Stanisławek Rodzinne Finanse.
Nieruchomości – informacje formalne
W biznesy nieruchomościowe można inwestować na wiele sposobów. Jeżeli jest to forma pożyczki lub udziałów w spółce – nie jest to instrument finansowy w rozumieniu ustawy o obrocie. Pośrednictwo w tego typu inwestycjach nie podlega nadzorowi KNF i nie jest w żaden sposób powiązane z żadnym Domem Maklerskim. Współpracę w tym zakresie realizować możesz z firmą Remigiusz Stanisławek Rodzinne Finanse.
Natomiast w przypadku obligacji korporacyjnych spółek deweloperskich lub innych z branży nieruchomości czy też funduszy zamkniętych w tej branży są to inwestycje, które zawiera się z Domem Maklerskim – gdzie poszczególne procesy są już podległe nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego. Współpracę z AFI Domu Maklerskiego realizuję na podstawie stosownego pełnomocnictwa jako współpracownik AFI. I występuję wtedy jako Remigiusz Stanisławek (a nie firma Remigiusz Stanisławek Rodzinne Finanse).