2022.10 Moje kolejne wystąpienie na kongresie MDRT w USA

W trakcie ostatniego kongresu Top of The Table MDRT prowadziłem wraz z Sim Gakhar otwartą sesję dyskusyjną.

Po raz kolejny zostałem zaproszony do prowadzenia wykładu / warsztatu w trakcie konferencji Top Of The Table MDRT. Tym razem w formie Open Session. To nowe doświadczenie – wcześniej miałem kilka wystąpień, warsztatów. Open Session to coś zupełnie innego. Doświadczenia wyniesione z Toastmasters pozwoliły na kreatywne przeprowadzenie tego panelu.

Miny uczestników (spodziewających się zwykłej dyskusji) były bezcenne po tym jak spotkanie rozpocząłem siedząc na krzesłach i delektując się świeżym drinkiem opowiedziałem historię, wplatając kontekst wydarzenia, hotel i angażując wszystkich uczestników do wejścia w głąb tej historii.

A potem już poszło z górki.

Zarządzanie i moderowanie dyskusją równolegle przy 4 stołach dyskusyjnych było świetnym doświadczeniem praktycznym.

Dowodzący każdym stołem (nazwaliśmy ich „Captains of the Tables”) zgłosili się zanim zapowiedziałem dla nich małe pamiątki które przywiozłem z Polski.

Celem Open Session było 'wyciągnięcie’ od uczestników najlepszych praktyk biznesowych w kilku obszarach – w formie dyskusji przy stołach a potem przekazanie najlepszych pomysłów przez kapitanów poszczególnych stołów dyskusyjnych.

A co było wcześniej? MDRT od strony organizacyjnej jest zawsze wymagające – niby proste zadanie (Open Session) a jednak przygotowania (wymiana materiałów, spotkania online) trwały kilka miesięcy. Wymagania organizatorów jak zawsze wysokie.

Wygląda na to że udało się spełnić oczekiwania MDRT. Tak przynajmniej mówiło się w kuluarach 🙂

Tegoroczna konferencja miała miejsce w pięknie położonym Ritz Carlton Santa Barbara. Jak zwykle bardzo rozbudowany program konferencji nie pozwolił zbyt dużo cieszyć się atrakcjami jakie oferował hotel.


Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, komentarze, uwagi dotyczące powyższego tekstu lub chcesz dopytać o szczegóły napisz, zadzwoń! Nie ma złych pytań!