Poszukujesz inwestycji?
Dołącz do Finansowego SPA

Kalkulator emerytalny – uwzględniający inflację, podatki, tablice trwania życia i sytuację zdrowotną

Warto wiedzieć do czego dążysz

Jest wiele internetowych kalkulatorów, które mają wiele ’uproszczeń’ i błędnych założeń. Niestety – takie obliczenia są dalekie od rzeczywistości… Jednocześnie wyniki jakie pokazują są bardzo atrakcyjne 🙂

I te podkoloryzowane wyniki po prostu łatwo sprzedają

A przez to niektórzy inwestorzy chętnie wybierają jakiś produkt na szybko aby 'mieć to z głowy’. Zachęceni tym jak niewiele trzeba oszczędzać…


Policz jaki majątek warto zgromadzić aby zrealizować cele finansowe!

A także ile powinno się oszczędzać aby z dużym prawdopodobieństwem uzyskać oczekiwany wynik. To zadanie dla Kalkulatora Finansowego.


Sprawdź najdokładniejszy w Polsce kalkulator emerytalny

Planowanie emerytury to kluczowy element finansowej przyszłości każdego z nas. Dlatego z dumą prezentuję mój autorski unikalny kalkulator emerytalny, który idzie o kilka kroków dalej niż standardowe narzędzia. Kalkulator uwzględnia czynniki, które często są pomijane, lecz mają fundamentalne znaczenie.

Ostrzegam – wyniki z kalkulatora mogą zaboleć. Ale to tylko motywuje do lepszego zarządzania finansami!

01

Podatki i produkty z korzyścią podatkową

W obliczeniach trzeba uwzględnić podatki, a przy produktach typu IKE/IKZE roczne limity oraz 'ograniczenia inwestycyjne' wpływające czasem na stopę zwrotu

02

Inflacja znacznie zmniejsza wynik inwestycji

Prawdopodobnie dlatego tak rzadko uwzględniają ją kalkulatory na stronach produktów inwestycyjnych - marketingowo lepiej pokazać wyższy zysk 🙂

03

Uwzględniam tablice trwania życia

Do kosza możesz wyrzucić wyniki kalkulatorów, które zakładają wypłatę zgromadzonego kapitału np w tylko przez 10 lat.

04

Wydatki na zdrowie z czasem wzrosną

Tego elementu nie widziałem w żadnym kalkulatorze emerytalnym. A tego elementu nie można tak po prostu pominąć...

05

Z wiekiem warto inwestować ostrożniej

Na pewno rozumiesz że wiek emerytalny to nie czas na bardzo agresywne inwestowanie...

06

Warto uwzględnić rozwój zawodowy i wzrost zarobków

Przygotowałem tutaj kilka różnych scenariuszy

07

Użyj realnych wyników z inwestowania

Zapomnij o zyskach rzędu 15% średniorocznie. Pokażę jakie historycznie wyniki uzyskały różne formy inwestycji (z uwzględnieniem inflacji)

08

Sprawdź wynik na danych historycznych

Udostępniam możliwość sprawdzenia wyników na podstawie rzeczywistych danych z przeszłości (giełdy, waluty, złoto, nieruchomości i realna inflacja)

Ale czy wyniki z kalkulatora są poprawne?

Dla zainteresowanych dostępny jest szczegółowy opis algorytmu analizy i wzory dotyczące obliczeń. Tak aby nie było wątpliwości skąd biorą się takie a nie inne wyniki. Masz też wgląd w dane historyczne z których korzysta kalkulator.


Gdzie znajdę kalkulator?

Aktualnie kalkulator dostępny jest po bezpłatnej rejestracji w moim innym portalu: Kierunek Emerytura.

Aktywuj konto w portalu Kierunek Emerytura

W Finansowym SPA otrzymujesz więcej

Dodatkowo – w ramach finansowego SPA udostępniam narzędzia monitorowania celu emerytalnego – czyli corocznego przeglądu finansów i analizy majątku netto. Droga do celu wymaga mapy i częstej weryfikacji czy zmierzamy w dobrym kierunku.

Sam kalkulator nie wystarczy!

Porozmawiamy na ten temat? Zapraszam do kontaktu,

Remigiusz Stanisławek,
certyfikowany doradca finansowy EAFP / MDRT

Zapraszam na konsultacje inwestycyjne

Od 2007 roku pomagam indywidualnym inwestorom i ich rodzinom inwestować, budować zamożność i zarządzać majątkiem. Też możesz skorzystać.

  Preferuję e-mailRozmowa telefonicznaRozmowa wideo - pokój konferencyjny onlineSpotkanie osobiste w PoznaniuSpotkanie osobiste w innym mieście

  Ogólna rozmowa na temat finansów osobistychInwestycje pod nadzorem KNFInwestycje alternatywne, film, złoto, nieruchomościUbezpieczenia na życie i zdrowiePlanowanie emerytalneStworzenie planu finansowegoAktywacja konta w portalu Finansowe SPAInny temat rozmowy

  Pomagam indywidualnym inwestorom i ich rodzinom budować zamożność poprzez świadome i przemyślane decyzje inwestycyjne i zarządzanie majątkiem.
  Jeżeli Twoje cele finansowe to coś więcej niż tylko poduszka bezpieczeństwa i spłata kredytu na mieszkanie to zapraszam do współpracy,
  Remigiusz Stanisławek
  Certyfikowany Doradca Finansowy
  EAFP, FECIF, MDRT ToT

  Potrzebujesz informacji?

  Zostaw adres e-mail aby otrzymać dodatkowe materiały informacyjne i przypomnienie o najbliższym webinarze na temat mojej działalności.

    

   Polityka Prywatności, RODO, Podstawy prawne działalności, Wpis do rejestru KNF , Ryzyka, Rezygnacja
   © 2007 - :: Remigiusz Stanisławek oraz firma Rodzinne Finanse.


   Portal prowadzą wspólnie: Remigiusz Stanisławek oraz firma Rodzinne Finanse z siedzibą w Poznaniu, os. St. Batorego 59A/1 NIP: 618-164-12-13. Działalność firmy Rodzinne Finanse nie jest związana z formami inwestowania o których mówi "Ustawa o obrocie instrumentami finansowymi" i nie jest nadzorowana przez KNF. Natomiast Remigiusz Stanisławek jako osoba fizyczna jest umocowanym współpracownikiem Domu Maklerskiego i ma uprawnienia do udzielania inwestorom informacji na temat instrumentów finansowych w formie m.in. akcji, obligacji korporacyjnych, funduszy zamkniętych z oferty Domu Maklerskiego które to inwestycje objęte są nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego. Więcej informacji na temat formalno-prawnej różnicy między działalnością firmy Rodzinne Finanse a moją osobistą działalnością jako osoba fizyczna w tematach inwestycyjnych znajdziesz na tej stronie.


   Informacje podane w portalu zawierają wyłącznie opisy, obliczenia, analizy i przykłady o charakterze informacyjnym. Opisywane inwestycje nie są lokatą bankową, z inwestowaniem wiąże się ryzyko, a podane stopy zwrotu z inwestycji są wartościami historycznymi lub oczekiwanymi i nie stanowią gwarancji uzyskania podobnych wyników w przyszłości ani tym bardziej gwarancji ochrony kapitału. Materiał na stronach moich portali nie może być traktowany jako rekomendacja do zawierania jakichkolwiek transakcji na rynku kapitałowym. Każda inwestycja wymaga indywidualnej oceny ryzyka przez inwestora. Informacje nie są formą doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu art. 69, par. 2, pkt 5 Ustawy o Obrocie Instrumentami Finansowymi z dnia 29 lipca 2005 r. Mają charakter ogólnych analiz i nie są przygotowywane w oparciu, czy z uwzględnieniem indywidualnej sytuacji i potrzeb inwestora.