Inwestycje alternatywne

Inwestorzy z którymi współpracuję (i ja także) nie wierzymy w 'złote porady’ aby całość oszczędności zainwestować w diamenty, złoto, sztukę czy inwestycyjne butelki whisky. Co nie znaczy że inwestycje alternatywne odrzucamy.

W moim podejściu do budowy majątku inwestycje alternatywne są po prostu naturalnym uzupełnieniem portfela.

Z moim pośrednictwem zainwestujesz wyłącznie w te alternatywne produkty – w które sam inwestuję. I do których sam mam przekonanie co do odpowiedniej relacji zysku do ryzyka.


Co udostępniam w Finansowym SPA?

Dostęp do najtańszego (sprawdź sam) złota inwestycyjnego w Polsce.

Nie jest to co prawda główny składnik portfela wśród mojej grupy inwestorów (sam inwestuję w złoto około 5% mojego kapitału) i nie będę nikogo do inwestycji w złoto namawiał.

Jeżeli uznasz że jest na nie miejsce w Twoim portfelu po prostu możesz skorzystać i zakupić je po prostu w najlepszej cenie.

W Finansowym SPA znajdziesz artykuły z moimi przemyśleniami na temat inwestowania w złoto.

Więcej informacji na temat złota inwestycyjnego znajdziesz na tej stronie.


Działki inwestycyjne z obsługą podnoszenia wartości od najlepszych Land Deweloperów

Kolejne 10 lat w inwestycjach może należeć do nieruchomości gruntowych i działek rekreacyjnych.

Dlatego udostępniam możliwość lokowania kapitału w grunty inwestycyjne. Jak zawsze współpracując z najlepszymi partnerami na rynku. Dołączenie tej kategorii inwestycji (także do mojego prywatnego portfela) poprzedziło ponad 6 miesięcy analiz, zdobywania wiedzy, kilku tysięcy kilometrów autem w celu odwiedzin poszczególnych osad.

Tak aby jak najlepiej zrozumieć ten rynek i poznać konkretne lokalizacje. Inwestować w działki nie można na podstawie slajdów lub przeglądania interaktywnej mapy!

Finansowym SPA znajdziesz artykuły z moimi przemyśleniami na temat inwestowania w złoto.

Więcej informacji na temat działek inwestycyjnych znajdziesz na tej stronie.


Czego w Finansowym SPA nie znajdziesz?

W inwestowaniu kieruję się prostą zasadą – inwestuję wyłącznie w te projekty inwestycyjne, biznesy czy też dobra i inwestycje alternatywne w których dobrze rozumiem zależności biznesowe i dobrze rozumiem daną branżę.

Nie inwestuję w to czego nie rozumiem, na czym nie znam się wystarczająco dobrze lub w to gdzie wynik czy też wartość jest bardzo subiektywna (np inwestycja w sztukę).

Dlatego w moim portfelu nie znajdziesz takich inwestycji jak: diamenty, bitcoin, sztuka, zabytkowe samochody, monety / znaczki kolekcjonerskie, wino inwestycyjne czy inwestycyjna whisky. Nie ma też condohoteli (te po prostu matematycznie do mnie nie przemawiają – tu przeczytasz dlaczego)

To nie znaczy że inwestycje alternatywne uważam za złe inwestycje. Po prostu prywatnie mnie nie przekonują i dodatkowo moim zdaniem wymagają pozyskania odpowiednio dużej ilości wiedzy praktycznej (a nie tylko materiałów sprzedażowych) tak aby na tych polach podejmować świadome decyzje inwestycyjne.


Chcesz rozpocząć wspólne inwestowanie?

Ale jeżeli z jakiegoś powodu uznasz że jest za wcześnie na rozmowę i chcesz na razie anonimowo (wystarczy email) uzyskać więcej informacji na temat wybranych możliwości inwestycyjnych skorzystaj z uproszczonego formularza poniżej. Otrzymasz e-mailem pakiet dodatkowych informacji.

  Formularz wstępnego zainteresowania

  Jeżeli na razie oczkujesz tylko dodatkowych informacji.

  Email (wymagane)

  Chcę uzyskać więcej informacji na temat (*): (możesz zaznaczyć kilka tematów)
  Inwestycje w biznesy - forma pożyczki (od 10.000 zł)Inwestycje w biznesy - wspólnik w biznesie (od 50.000 zł)Inwestycje deweloperskie (od 10.000 zł)Złoto (od 30 gram)Inwestycja w biznes filmowy (od 10.000 zł)Ubezpieczenia na życieInne tematy (proszę opisać w polu komentarza)

  Imię i nazwisko, telefon (opcjonalne)

  Dodatkowe informacje / pytania (opcjonalne)

  Informacje dodatkowe dotyczące formalnego umocowania w poszczególnych formach inwestowania

  (*) Inwestycje w formie pożyczek / udziałów w spółkach / inwestycje alternatywne nie są instrumentami inwestycyjnymi w rozumieniu o obrocie, nie podlegają nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego, nie są w żaden sposób powiązane z jakimkolwiek Domem Maklerskim. Te inwestycje realizować możesz za moim pośrednictwem, gdzie występuję jako firma: Remigiusz Stanisławek Rodzinne Finanse

  (**) Inwestycje finansowe w rozumieniu ustawy o obrocie to np. obligacje, akcje czy też fundusze zamknięte. Inwestycje te realizuje się za pośrednictwem wybranego przez inwestora Domu Maklerskiego (jednego lub kilku). Są to inwestycje podlegające pod nadzór KNF – przy czym nie oznacza to bezpieczeństwa tych inwestycji ani żadnych gwarancji. KNF nadzoruje głównie procesy związane np. z procesami przygotowania oferty, obsługi oferty, obsługi procedury zapisów na takie inwestycje. Zgodnie z obowiązującymi przepisami moja współpraca z wybranym przeze mnie Domem Maklerskim realizowana jest jako współpracownik AFI (Agenta Firmy Inwestycyjnej) w oparciu o stosowne pełnomocnictwo (do wglądu na spotkaniach osobistych). Jednocześnie informuję że moja współpraca z AFI w ramach obsługi inwestorów dla Domu Maklerskiego jest realizowana przez mnie: Remigiusz Stanisławek (osoba fizyczna) a nie jako firma Remigiusz Stanisławek Rodzinne Finanse. 


  Nieruchomości – informacje formalne

  W biznesy nieruchomościowe można inwestować na wiele sposobów. Jeżeli jest to forma pożyczki lub udziałów w spółce – nie jest to instrument finansowy w rozumieniu ustawy o obrocie. Pośrednictwo w tego typu inwestycjach nie podlega nadzorowi KNF i nie jest w żaden sposób powiązane z żadnym Domem Maklerskim. Współpracę w tym zakresie realizować możesz z firmą Remigiusz Stanisławek Rodzinne Finanse.

  Natomiast w przypadku obligacji korporacyjnych spółek deweloperskich lub innych z branży nieruchomości czy też funduszy zamkniętych w tej branży są to inwestycje, które zawiera się z Domem Maklerskim – gdzie poszczególne procesy są już podległe nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego. Współpracę z AFI Domu Maklerskiego realizuję na podstawie stosownego pełnomocnictwa jako współpracownik AFI. I występuję wtedy jako Remigiusz Stanisławek (a nie firma Remigiusz Stanisławek Rodzinne Finanse).