Poszukujesz inwestycji?
Dołącz do Finansowego SPA

Inwestycje alternatywne – rozwiązania poza nadzorem KNF

Zapraszam do mojej grupy ponad 1000 inwestorów

Inwestycje alternatywne

Dodatkowe możliwości inwestycyjne jako uzupełnienie portfela inwestycji.
Inwestycje alternatywne to wszelkie sposoby inwestowania kapitału które nie są 'zwykłymi instrumentami finansowymi’. Począwszy od nieruchomości, przez złoto, sztukę, alkohole, zabytkowe samochody, mieszkania na wynajem, diamenty, numizmatykę, filatelistykę … Możliwości są nieskończone.

Dlaczego inwestycje alternatywne nie podlegają kontroli Komisji Nadzoru Finansowego?

Ponieważ nie przewiduje tego ustawa – nadzór finansowy zajmuje się wyłącznie tak zwanymi instrumentami finansowymi w rozumieniu ustawy o obrocie.

Nie inwestuj tylko dlatego że coś jest modne lub ktoś obiecał duże zyski!

Inwestycje alternatywne to (poza wyjątkami) bardzo ryzykowny sposób inwestowania jeżeli nie posiadasz dodatkowej specjalistycznej wiedzy.

img_656a91c0c8a9f

Inwestuj tylko w to co doskonale rozumiesz!

To hasło stosuję w moich prywatnych inwestycjach. Dlatego do oferty wybrałem tylko wybrane inwestycje alternatywne.

01

Złoto inwestycyjne

Najprostsza z inwestycji alternatywnych
:: Szczegóły

02

Nieruchomości

Mieszkania inwestycyjne i na wynajem
:: Szczegóły

03

Działki i grunty inwestycyjne

Z moim autorskim bardzo ostrożnym modelem analizy oferty
:: Szczegóły

04

Finansowanie produkcji filmowej

Przez spółkę, której jestem założycielem
:: Szczegóły

Inwestycje alternatywne

Inwestycje w formie: nieruchomości, złota, działek inwestycyjnych i innych produktów, nie będących instrumentami finansowymi w rozumieniu ustawy to rozwiązania, które mogę oferować jako firma Rodzinne Finanse.
Tego typu inwestycje nie podlegają nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego i nie są w żaden sposób powiązane z żadnym Domem Maklerskim.
W kontaktach z inwestorami występuję tu zawsze jako właściciel firmy: Rodzinne Finanse. Więcej informacji o różnicach mojej działalności jako osoba fizyczna a firma Rodzinne Finanse sprawdzisz na tej stronie. W żadnym wypadku nie możesz jako inwestor mieć wrażenia że moja współpraca z Domem Maklerskim (nadzorowanym przez KNF) oznacza że inwestycje spoza domu maklerskiego które zdecydowałem dołączyć do mojej oferty przejmują te cechy lub w jakikolwiek sposób są nadzorowane.

Wiesz już z kim możesz współpracować

Jeżeli chodzi o inwestowanie pieniędzy warto sprawdzić także doświadczenie oraz formalności i uprawnienia pośrednika finansowego i unikać inwestycji 'dostępnych pod stołem’ i z niepewnych źródeł.

Teraz Twój krok. Zapraszam do kontaktu,

Remigiusz Stanisławek certyfikowany doradca finansowy EAFP

To NIE SĄ inwestycje pod nadzorem KNF!

Inwestycje alternatywne to nie są inwestycje firmowane Domem Maklerskim ani żadną inną nadzorowaną instytucją finansową. Tym samym Komisja Nadzoru Finansowego w żaden sposób nie nadzoruje procesu oferowania inwestycji alternatywnych.

Moja osobista (jako osoba fizyczna) współpraca z AFI Domu Maklerskiego dotyczy zupełnie innych inwestycji a tym samym inwestycji alternatywnych nie można w żaden sposób interpretować jako objętej jakimkolwiek nadzorem KNF. Więcej wyjaśnień na temat różnic mojej działalności jako osoby fizycznej oraz jako firmy przedstawiam na tej stronie w sekcji regulaminów portalu.

Formularz kontaktowy

Wstępne niezobowiązujące zgłoszenie

  Preferuję e-mailRozmowa telefonicznaRozmowa wideo – pokój konferencyjny onlineSpotkanie osobiste w PoznaniuSpotkanie osobiste w innym mieście

  Ogólna rozmowa na temat finansów osobistychInwestycje pod nadzorem KNFInwestycje alternatywne, film, złoto, nieruchomościUbezpieczenia na życie i zdrowiePlanowanie emerytalneStworzenie planu finansowegoAktywacja konta w portalu Finansowe SPAInny temat rozmowy

  Uwaga: Formularz zostanie bez odpowiedzi jeżeli nie podasz pełnych danych osobowych (imię, nazwisko, e-mail, numer telefonu). Twoje dane są bezpieczne – poważnie traktuję RODO.

  Jeżeli to jeszcze za wcześnie na rozmowę

  I po prostu chcesz na razie tylko otrzymać dodatkowe materiały
  to wypełnij anonimowy formularz zapisu na listę informacyjną
  lub zajrzyj na comiesięczny webinar informacyjny.

  Zapisz się na listę informacyjną

  Dołącz do grupy ponad tysiąca moich Klientów

  Pomagam indywidualnym inwestorom i ich rodzinom budować zamożność poprzez świadome i przemyślane decyzje inwestycyjne, planowanie finansowe i zarządzanie majątkiem. Jeżeli Twoje cele finansowe to coś więcej niż tylko poduszka bezpieczeństwa i spłata kredytu na mieszkanie to zapraszam do Finansowego SPA. Wymagam tylko jednego: gotowości do zdobycia podstawowej wiedzy. To kilka godzin w skali roku – z szacunku do własnych pieniędzy.

  To naprawdę proste – nie będziesz uczył się gry na giełdzie ani robił doktoratu z finansów. Po prostu pewne zagadnienia warto znać na poziomie wystarczającym do podjęcia decyzji.

  01

  Na rynku od 2007 roku

  Od ponad 15 lat pomagam prywatnym inwestorom budować majątek

  02

  Certyfikowany doradca

  Z certyfikatem EAFP (Europejskiej Akademii Planowania Finansowego)

  03

  Trener finansowy / wykładowca

  A także twórca kursów i szkoleń i autor wielu finansowych portali edukacyjnych

  04

  Inwestor praktyk

  Moje prywatne inwestycje na kwotę kilku milionów PLN (do wglądu)

  05

  Top of the Table MDRT

  Jedyny w Polsce pośrednik z wielokrotnym tytułem ToT w Million Dollar Round Table

  05

  Pogromca mitów inwestowania

  Zamiast bajek sprzedażowych mówię jak jest a nie to co większość chce usłyszeć

  Szczegółowe informacje o mojej działalności, uprawnieniach, projektach edukacyjnych,
  wykładach i publikacjach a także o mnie prywatnie zebrałem na osobnych stronach:

  Poznajmy się – Remigiusz Stanisławek

  Pomagam indywidualnym inwestorom i ich rodzinom budować zamożność poprzez świadome i przemyślane decyzje inwestycyjne i zarządzanie majątkiem.
  Jeżeli Twoje cele finansowe to coś więcej niż tylko poduszka bezpieczeństwa i spłata kredytu na mieszkanie to zapraszam do współpracy,
  Remigiusz Stanisławek
  Certyfikowany Doradca Finansowy
  EAFP, FECIF, MDRT ToT

  Potrzebujesz informacji?

  Zostaw adres e-mail aby otrzymać dodatkowe materiały informacyjne i przypomnienie o najbliższym webinarze na temat mojej działalności.

    

   Polityka Prywatności, RODO, Podstawy prawne działalności, Wpis do rejestru KNF , Ryzyka, Rezygnacja
   © 2007 - :: Remigiusz Stanisławek oraz firma Rodzinne Finanse.


   Portal prowadzą wspólnie: Remigiusz Stanisławek oraz firma Rodzinne Finanse z siedzibą w Poznaniu, os. St. Batorego 59A/1 NIP: 618-164-12-13. Działalność firmy Rodzinne Finanse nie jest związana z formami inwestowania o których mówi "Ustawa o obrocie instrumentami finansowymi" i nie jest nadzorowana przez KNF. Natomiast Remigiusz Stanisławek jako osoba fizyczna jest umocowanym współpracownikiem Domu Maklerskiego i ma uprawnienia do udzielania inwestorom informacji na temat instrumentów finansowych w formie m.in. akcji, obligacji korporacyjnych, funduszy zamkniętych z oferty Domu Maklerskiego które to inwestycje objęte są nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego. Więcej informacji na temat formalno-prawnej różnicy między działalnością firmy Rodzinne Finanse a moją osobistą działalnością jako osoba fizyczna w tematach inwestycyjnych znajdziesz na tej stronie.


   Informacje podane w portalu zawierają wyłącznie opisy, obliczenia, analizy i przykłady o charakterze informacyjnym. Opisywane inwestycje nie są lokatą bankową, z inwestowaniem wiąże się ryzyko, a podane stopy zwrotu z inwestycji są wartościami historycznymi lub oczekiwanymi i nie stanowią gwarancji uzyskania podobnych wyników w przyszłości ani tym bardziej gwarancji ochrony kapitału. Materiał na stronach moich portali nie może być traktowany jako rekomendacja do zawierania jakichkolwiek transakcji na rynku kapitałowym. Każda inwestycja wymaga indywidualnej oceny ryzyka przez inwestora. Informacje nie są formą doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu art. 69, par. 2, pkt 5 Ustawy o Obrocie Instrumentami Finansowymi z dnia 29 lipca 2005 r. Mają charakter ogólnych analiz i nie są przygotowywane w oparciu, czy z uwzględnieniem indywidualnej sytuacji i potrzeb inwestora.