Poszukujesz inwestycji?
Dołącz do Finansowego SPA

Długoterminowe inwestycje w grunty i działki inwestycyjne (góry, morze, Mazury) z podnoszeniem wartości

Porozmawiajmy na temat inwestowania w…

Grunty i działki inwestycyjne
:: od 150.000 zł

Wbrew pozorom to jedna z bardziej ryzykownych inwestycji!
Chyba że zrobisz to mądrze!

Choćby nie wiem jak pięknie ktoś te inwestycje oferuje – nie daj się ponieść emocjom – to zawsze jest zły doradca w inwestowaniu.

Dlatego muszę mieć pewność, że rozumiesz kiedy warto dołączyć grunty inwestycyjne do portfela a kiedy absolutnie tego unikać.

Odwiedziłem dziesiątki lokalizacji takich gruntów i mam praktyczne przemyślenia – często inne niż slajdy sprzedażowe.

img_656b307b685c1

To NIE JEST inwestycja pod nadzorem KNF!

Inwestycja w grunty i działki inwestycyjne jest formą inwestycji alternatywnej. To nie jest inwestycja firmowana Domem Maklerskim ani żadną inną nadzorowaną instytucją finansową. Tym samym Komisja Nadzoru Finansowego w żaden sposób nie nadzoruje procesu oferowania gruntów i działek inwestycyjnych.

Moja osobista (jako osoba fizyczna) współpraca z AFI Domu Maklerskiego dotyczy zupełnie innych inwestycji a tym samym inwestycji w grunty nie można w żaden sposób interpretować jako objętej jakimkolwiek nadzorem KNF. Więcej wyjaśnień na temat różnic mojej działalności jako osoby fizycznej oraz jako firmy przedstawiam na tej stronie w sekcji regulaminów portalu.

Każda dodatkowa wiedza to większe zyski przy mniejszym ryzyku. Także gdy chodzi o…

Grunty i działki inwestycyjne

Internet zasypany jest setkami ofert inwestycji w grunty nad morzem, w górach i na Mazurach. Obiecując przy tym szybkie i wysokie zyski i pełne bezpieczeństwo.

To niestety tak nie działa.

Tego typu inwestycję do portfela wprowadzać trzeba w bardzo ostrożny, świadomy i przemyślany sposób.

Cóż z tego że działka będzie twoją własnością jeżeli będzie w przyszłości niesprzedawalna?

Elementów na które warto zwrócić uwagę przy zakupie gruntu jest ponad 30. Wielu pośredników o tym nie powie – ich celem jest po prostu szybka sprzedaż a nie wieloletnia współpraca.


Działki inwestycyjne to inwestycja – nie spekulacja!

Poznaj zanim zainwestujesz

Wiem że powtarzam to do znudzenia. Ale to w końcu Twoje pieniądze. Warto poznać każdą z form inwestycji - także inwestycji w grunty.

Nie podążaj za modą

Miło byłoby mieć działkę lub second home? Tak - ale czy taki zakup jest dopasowany do Twojej sytuacji majątkowej i zgodny z Planem Finansowym?

Inwestycyjnie czy dla siebie?

Od tego zależy na co zwracać będziemy uwagę poszukując takich inwestycji

img_656b33b8808b0

Pomagam w pozyskaniu kredytu bankowego

Tutaj bank 'po swojemu’ wycenia działkę co może być dowodem na rynkowy poziom cen.


Dlaczego zorganizowane osady?

Jedynie zorganizowane osady inwestycyjne dają możliwość całkowicie bezobsługowego podnoszenia wartości inwestycji przez 'operatora’ jakim jest Land Developer. Koszty takich działań rozkładają się proporcjonalnie na wszystkie działki w soadzie.

To po prostu wyższe bezpieczeństwo jakości oraz usługi podnoszenia wartości.

To najczęściej inwestycje w osady ziemskie na początkowym etapie (tuż po podziale dużego gruntu na działki inwestycyjne). Celem jest doprowadzić osady (kupione jako zwykły grunt) i okolice do poziomu, w którym możliwa będzie sprzedaż dla końcowego Klienta w celu budowy rezydencji przez kupującego. Nieprzypadkowo pada słowo rezydencja – celujemy głównie w grunty o lokalizacjach 'premium’. Sam nie zainwestowałbym w 'tanie działki’ tylko dlatego że są tanie.

Ceny zakupu działek na osadach z reguły rosną wraz z rozwojem infrastruktury – najniższa cena będzie w trakcie ’premiery’ danej osady. Tak samo jak największy wybór działek (nie wszystkie są jednakowo atrakcyjne).

Natomiast ostrożnie podchodziłbym do określania czasu w którym można będzie zrealizować sprzedaż gruntu.


Kolejne 10-15 lat może należeć do nieruchomości gruntowych

Zmieniają się zasady spędzania wolnego czasu, zmieniają się oczekiwania mieszkaniowe różnych grup wiekowych. Możliwości pracy zdalnej czy też po prostu chęć wypoczynku w bliskości natury połączone ze wzrostem zamożności społeczeństwa generują coraz większy popyt na model ’second home’. Drugi dom jako miejsce do odpoczynku od zgiełku dużego miasta i od codziennej pracy zawodowej.

Inwestujemy w 'szczerym polu’…

… po to aby po kilku / kilkunastu latach teren osady był gotów dla docelowych Klientów i przygotowany do budowy domów/rezydencji. Z pełną infrastrukturą (drogi, tam gdzie to możliwe – tereny wspólne, oświetlenie, media- woda, prąd i tam gdzie możliwe: kanalizacja.

Największy potencjał zysku mają inwestorzy, którzy odważą się zainwestować na pierwszym etapie.

img_656b3b84eea86
img_656b3cc5c0c4b

Po to aby powstało to…

Teren zrealizowanej osady (drogi, pełne uzbrojenie) wygląda przykładowo tak jak na zdjęciu.

Pojawienie się pierwszych budynków może znacznie podnieść wartość działek.

Ale to wymaga czasu. Dużo czasu.

Porozmawiajmy o inwestowaniu

Wstępne niezobowiązujące zgłoszenie

  Preferuję e-mailRozmowa telefonicznaRozmowa wideo – pokój konferencyjny onlineSpotkanie osobiste w PoznaniuSpotkanie osobiste w innym mieście

  Ogólna rozmowa na temat finansów osobistychInwestycje pod nadzorem KNFInwestycje alternatywne, film, złoto, nieruchomościUbezpieczenia na życie i zdrowiePlanowanie emerytalneStworzenie planu finansowegoAktywacja konta w portalu Finansowe SPAInny temat rozmowy

  Uwaga: Formularz zostanie bez odpowiedzi jeżeli nie podasz pełnych danych osobowych (imię, nazwisko, e-mail, numer telefonu). Twoje dane są bezpieczne – poważnie traktuję RODO.

  Jeżeli to jeszcze za wcześnie na rozmowę

  I po prostu chcesz na razie tylko otrzymać dodatkowe materiały
  to wypełnij anonimowy formularz zapisu na listę informacyjną
  lub zajrzyj na comiesięczny webinar informacyjny.

  Zapisz się na listę informacyjną

  Jak bezobsługowo podnosić wartość gruntu?

  1Różne osady i różni land deweloperzy będą różnić się w zakresie i formalnym zabezpieczaniu obiecywanych prac. W ramach opłaty (obowiązkowej dla kupujących działki w osadach, czasem jest już wliczona w cenę działki) realizowane są przykładowo: drogi wewnętrzne z oświetleniem, utrzymanie gruntu (koszenie), uporządkowanie działek (krzewy, drzewa itp), zapewnienie mediów (rozprowadzenie wody do działek, prąd, kanalizacja) obsługa prawna, przygotowanie części wspólnych (np. boisko, pomost przy jeziorze, sad owocowy, altana grillowa, ogrodzenie i tym podobne).

  2Plany podnoszenia wartości powinny być dobrze zabezpieczone formalnie – to bardzo ważny element decyzji inwestycyjnej. Obiecać można wszystko… Dlatego czasem realizacja prac dodatkowych w zakresie budowy wartości (części wspólne, drogi itp) może być zapisana w akcie notarialnym i za które płacisz dopiero po ich wykonaniu.

  Trudniej analizować grunty niż mieszkania

  1W grunty nie inwestuje się 'przez internet’ klikając w wybraną działkę… Odwiedzam poszczególne lokalizacje, i mam o nich swoje prywatne przemyślenia inwestycyjne. Zarówno do całej osady jak i do poszczególnych działek. To jeden z elementów wsparcia który otrzymujesz.

  2Wymogi dla Land Deweloperów to nie tylko dobrze napisane umowy, to także umiejętność współpracy z lokalnymi instytucjami w gminach, doświadczenie w analizie dokumentów i ocenie perspektyw rozwoju regionu czy danej lokalizacji. I oczywiście historia wcześniejszych realizacji i długa obecność na rynku.

  3Wybierając grunt trzeba zwrócić uwagę na nawet ponad 30 elementów. W przypadku osad większość pracy wykonuje Land Deweloper. Część z tematów do sprawdzenia może być dla niezaznajomionego z tematem inwestora nieznana. I można coś przeoczyć. Otrzymasz stosowną wiedzę oraz pełną dokumentację poszczególnych lokalizacji / działek.

  Inwestycja długoterminowa – nie spekulacja

  1Inwestycja w grunty to inwestycja raczej długoterminowa – ale za to jej posiadanie jest tanie. W przeciwieństwie do nieruchomości, których utrzymanie wiąże się z istotnymi kosztami, czynszami, opłatami – w przypadku gruntów będzie to wyłącznie niewielki podatek od gruntu.

  2Grunt to przede wszystkim Twoja własność. To realne aktywo. Musi tylko być dobrze ułożone w portfelu inwestycyjnym aby nie było presji do 'szybkiej sprzedaży” w przypadku potencjalnej dekoniunktury. Grunt trudno stracić. A w zorganizowanej osadzie wraz z jej rozwojem ma szansę znacznie zwiększyć swoją wartość. Zdarza się że zakup inwestycyjny zmienia się w przyszłości w wykorzystanie dla siebie / rodziny / przekazanie dzieciom.

  Jakość ma swoją cenę

  Można oczywiście odnaleźć działki w podobnych lokalizacjach w dużo niższej cenie niż te które prezentuję inwestorom. Najczęściej ta niska cena z czegoś wynika… Pomijając np ryzyka formalne nie obejmuje kosztów podnoszenia wartości (utrzymania, uzbrojenia terenu, przygotowania infrastruktury wspólnej, dróg wewnętrznych itp).


  Kto jest docelowym Klientem do odsprzedaży działek w przyszłości

  Inwestując należy myśleć o docelowym kupującym:

  • Klienci z okolicznych większych miejscowości którzy chcą mieć rezydencję / dom w zamkniętej enklawie,
  • Klienci z innych regionów Polski kupujący gotową do zabudowy działkę w celu stworzenia własnego ’second home’ do wypoczynku dla siebie (i często także dla swojej rodziny)
  • Inwestorzy kupujący działki w trakcie podnoszenia wartości – po już wyższej cenie niż przy starcie sprzedaży osady – kupujący w celach inwestycyjnych (świadomie płacą więcej nie chcąc inwestować we wczesnej fazie)
  • Klienci kupujący działki w celu budowy domów na wynajem lub przy większych działkach (zdarzają się oferty działek np 6.000 m) z możliwością budowy małych pensjonatów
  • Zdarzy się że że początkowy cel inwestycyjny zmieni się w inwestycję prywatną…

  Czekanie na wzrost wartości prawie nic nie kosztuje

  I to w tym obszarze inwestowania jest najpiękniejsze. Nie ma tu czynszów, opłat za media itp.


  Grunty to nie jest inwestycja bez ryzyka!

  Każda inwestycja wiąże się z ryzykami i może zamiast zysków prowadzić do utraty części a w skrajnych przypadkach nawet całości kapitału. O przykładowych ryzykach przeczytasz tutaj.

  Co prawda w przypadku gruntów – gdzie inwestor staje się ich właścicielem trudno mówić o ryzyku utraty całości kapitału. Ale pozostają inne ryzyka – w tym wydłużenia czasu inwestycji, trudności w pozyskaniu klienta, sprzedaży po niższej cenie…

  Ryzyka inwestycyjne można ograniczać – ale nie można ich całkowicie wyeliminować. Jeżeli Twój doradca finansowy lub jakaś firma pisze lub mówi o pewnych czy też „gwarantowanych” inwestycjach z gwarantowanym zyskiem polecam trzymać się od takich propozycji z daleka…


  Inwestycja w grunty: jak wygląda współpraca ze mną?

  Proces wyboru gruntu inwestycyjnego lub działki nie jest prosty.

  Same formalności nie są specjalnie skomplikowane. Ale potrzebna jest dodatkowa wiedza aby świadomie wybrać inwestycję.

  Odwiedziłem kilkanaście lokalizacji osad inwestycyjnych mam też swoje prywatne przemyślenia i sposoby oceny atrakcyjności inwestycyjnej poszczególnych osad z działkami inwestycyjnymi.

  Po przesłanym zgłoszeniu otrzymasz:

  • z kim współpracuję w zakresie gruntów inwestycyjnych
  • jak wygląda szczegółowy proces jaki stosuję przy inwestycji w grunty
  • co dodatkowo otrzymujesz inwestując z moim pośrednictwem (w tym możliwe zniżki i dodatkowe oszczędności)
  • uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów
  • poznasz jak wygląda proces zakupu gruntów
  • na co zwrócić uwagę wybierając grunty inwestycyjne
  • przedstawię informacje o mało znanych (a ważnych) ryzykach związanych z inwestycjami w grunty

  Dołącz do grupy ponad tysiąca moich Klientów

  Pomagam indywidualnym inwestorom i ich rodzinom budować zamożność poprzez świadome i przemyślane decyzje inwestycyjne, planowanie finansowe i zarządzanie majątkiem. Jeżeli Twoje cele finansowe to coś więcej niż tylko poduszka bezpieczeństwa i spłata kredytu na mieszkanie to zapraszam do Finansowego SPA. Wymagam tylko jednego: gotowości do zdobycia podstawowej wiedzy. To kilka godzin w skali roku – z szacunku do własnych pieniędzy.

  To naprawdę proste – nie będziesz uczył się gry na giełdzie ani robił doktoratu z finansów. Po prostu pewne zagadnienia warto znać na poziomie wystarczającym do podjęcia decyzji.

  01

  Na rynku od 2007 roku

  Od ponad 15 lat pomagam prywatnym inwestorom budować majątek

  02

  Certyfikowany doradca

  Z certyfikatem EAFP (Europejskiej Akademii Planowania Finansowego)

  03

  Trener finansowy / wykładowca

  A także twórca kursów i szkoleń i autor wielu finansowych portali edukacyjnych

  04

  Inwestor praktyk

  Moje prywatne inwestycje na kwotę kilku milionów PLN (do wglądu)

  05

  Top of the Table MDRT

  Jedyny w Polsce pośrednik z wielokrotnym tytułem ToT w Million Dollar Round Table

  05

  Pogromca mitów inwestowania

  Zamiast bajek sprzedażowych mówię jak jest a nie to co większość chce usłyszeć

  Szczegółowe informacje o mojej działalności, uprawnieniach, projektach edukacyjnych,
  wykładach i publikacjach a także o mnie prywatnie zebrałem na osobnych stronach:

  Poznajmy się – Remigiusz Stanisławek

  W czym jeszcze mogę pomóc?

  Wiedza i edukacja

  Podana w skróconej formie - oszczędzasz czas i wiesz więcej.

  Planowanie spadkowe

  Warto połączyć inwestycje i ubezpieczenia choćby z najprostszym testamentem.

  Plan finansowy

  Możliwość stworzenia profesjonalnego Planu Finansowego dla Twojej rodziny.

  Zamknięty portal

  Portal Finansowe SPA - wszelkie elementy Twoich finansów osobistych w jednym miejscu.

  img_6566289d7feea
  img_656a90cb48255

  Opieka i serwis

  Monitorowanie inwestycji, wsparcie w formalnościach, dodatkowe konsultacje.

  Mapa majątku

  Materiały do analizy i monitorowania majątku netto oraz rodzinnych finansów.

  Rodzinny plan emerytalny

  Obliczenia uwzględniające inflację i narzędzia do monitorowania celów inwestycyjnych.

  Finansowa 'druga opinia'

  Przegląd posiadanych produktów inwestycyjnych, ubezpieczeniowych i emerytalnych

  Pomagam indywidualnym inwestorom i ich rodzinom budować zamożność poprzez świadome i przemyślane decyzje inwestycyjne i zarządzanie majątkiem.
  Jeżeli Twoje cele finansowe to coś więcej niż tylko poduszka bezpieczeństwa i spłata kredytu na mieszkanie to zapraszam do współpracy,
  Remigiusz Stanisławek
  Certyfikowany Doradca Finansowy
  EAFP, FECIF, MDRT ToT

  Potrzebujesz informacji?

  Zostaw adres e-mail aby otrzymać dodatkowe materiały informacyjne i przypomnienie o najbliższym webinarze na temat mojej działalności.

    

   Polityka Prywatności, RODO, Podstawy prawne działalności, Wpis do rejestru KNF , Ryzyka, Rezygnacja
   © 2007 - :: Remigiusz Stanisławek oraz firma Rodzinne Finanse.


   Portal prowadzą wspólnie: Remigiusz Stanisławek oraz firma Rodzinne Finanse z siedzibą w Poznaniu, os. St. Batorego 59A/1 NIP: 618-164-12-13. Działalność firmy Rodzinne Finanse nie jest związana z formami inwestowania o których mówi "Ustawa o obrocie instrumentami finansowymi" i nie jest nadzorowana przez KNF. Natomiast Remigiusz Stanisławek jako osoba fizyczna jest umocowanym współpracownikiem Domu Maklerskiego i ma uprawnienia do udzielania inwestorom informacji na temat instrumentów finansowych w formie m.in. akcji, obligacji korporacyjnych, funduszy zamkniętych z oferty Domu Maklerskiego które to inwestycje objęte są nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego. Więcej informacji na temat formalno-prawnej różnicy między działalnością firmy Rodzinne Finanse a moją osobistą działalnością jako osoba fizyczna w tematach inwestycyjnych znajdziesz na tej stronie.


   Informacje podane w portalu zawierają wyłącznie opisy, obliczenia, analizy i przykłady o charakterze informacyjnym. Opisywane inwestycje nie są lokatą bankową, z inwestowaniem wiąże się ryzyko, a podane stopy zwrotu z inwestycji są wartościami historycznymi lub oczekiwanymi i nie stanowią gwarancji uzyskania podobnych wyników w przyszłości ani tym bardziej gwarancji ochrony kapitału. Materiał na stronach moich portali nie może być traktowany jako rekomendacja do zawierania jakichkolwiek transakcji na rynku kapitałowym. Każda inwestycja wymaga indywidualnej oceny ryzyka przez inwestora. Informacje nie są formą doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu art. 69, par. 2, pkt 5 Ustawy o Obrocie Instrumentami Finansowymi z dnia 29 lipca 2005 r. Mają charakter ogólnych analiz i nie są przygotowywane w oparciu, czy z uwzględnieniem indywidualnej sytuacji i potrzeb inwestora.