Złoto jako jedna z inwestycji alternatywnych

W internecie znajdziesz dziesiątki stron, portali i doradców przekonujących że złoto to jedyna zyskowna inwestycja, że zwykły pieniądz upadnie i jedynie złoto pozwoli zabezpieczyć przyszłość finansową…

Prawdopodobnie na tej stronie także spodziewałe/aś się znaleźć artykuł zachęcający za wszelką cenę do inwestowania w złoto… Nic z tego! Takich informacji i „tanich zachęt” u mnie nie znajdziesz. Nie dlatego że złoto to zła inwestycja. 

Finansowe SPA które stworzyłem dla inwestorów tak nie działa!


Inwestować w złoto czy nie?

Złoto jest jedną z tak zwanych inwestycji alternatywnych. Część inwestorów z którymi współpracuję (ja także) używa złota jako części (z reguły niewielkiej) długoterminowego portfela inwestycyjnego. Większość jednak w złoto nie inwestuje – i nie zamierzam tego zmieniać. W ramach Finansowego SPA to inwestor decyduje w co i kiedy inwestować!

Tak jak w przypadku innych inwestycji – nie będę ani zachęcać ani zniechęcać Cię do inwestowania w złoto. W zamkniętym portalu dla inwestorów (Finansowe SPA) w sekcji edukacyjnej znajdziesz moje prywatne przemyślenia oraz merytoryczne artykuły na ten temat, w tym rozważania edukacyjne na temat podejścia do budowy portfela inwestycyjnego.

Jeżeli uznasz że w Twoim portfelu jest miejsce na złoto – z moim pośrednictwem możesz je nabyć po prostu w najniższej cenie. Jeżeli nie interesuje Cię złoto – znajdziesz inne inwestycje warte uwagi.


Najtańsze (*) sztabki w Polsce

Jak już wiele razy pisałem – wszystkie moje prywatne inwestycje realizuję w projektach w które inwestujemy razem z inwestorami. Dotyczy to także złota inwestycyjnego.

W inwestycjach nie lubię przepłacać. W przeszłości nie mogłem zaoferować inwestorom dostępu do najtańszej oferty na rynku – odsyłałem do popularnych sklepów internetowych oferujących złoto.

Obecnie współpracuję z jednym z największych hurtowników złota w Polsce (zaopatruje wiele sklepów internetowych). Dlatego cena jaką otrzymasz w ramach mojej grupy inwestorów jest najczęściej  (prawie zawsze) najtańsza (*) na rynku.

(*) W ramach Finansowego SPA ceny poszczególnych złotych sztabek/monet możesz sprawdzać na bieżąco (w czasie rzeczywistym) na specjalnej stronie – i od razu porównać z cenami ze sklepów internetowych handlujących złotem. Poza wyjątkami – ceny jakie udostępniam dla mojej grupy inwestycyjnej są najniższe w Polsce.


Sprawdź sam i porównaj z konkurencją

Udostępniam stronę na której sprawdzisz na bieżąco ceny dla mojej grupy inwestorów. Sprawdź tutaj.


Złoto – w co inwestujemy?

Złote sztabki inwestycyjne najpopularniejszych rafinerii (VALCAMBI, PAMP. METALOR, PERTH MINT, ARGOR-HERAEUS i HERAEUS).

Wszystkie sztabki oczywiście certyfikowane przez LBMA.

Dostępne są sztabki w różnej gramaturze (1,2,5,10,20,50,100,200,500, 1000 g) oraz 1 uncjowe

Złote monety bulionowe – 1 uncjowe monety.

Np: Kanadyjski liść klonowy, Australijski kangur, Wiedeński Filharmonik, Kruggerand.


Prywatnie też inwestuję w złoto inwestycyjne

I nie jest to kilka, kilkanaście tys zł 'na pokaz’… Modelowo zakładam do 5% portfela w złocie nabywanego w sposób niesystematyczny.

Wszystkie moje prywatne inwestycje realizuję w tych samych projektach które udostępniam w Finansowym SPA. Nie mam nic do ukrycia. Moją teczkę – a właściwie kilka teczek – z dokumentami ponad 30 inwestycji (pożyczki, udziały w spółkach, akcje, obligacje korporacyjne, FIZ, inwestycje alternatywne, ubezpieczenia) są do wglądu w moim biurze w Poznaniu.


Interesuje Cię tylko złoto inwestycyjne?

 • Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji wyłącznie na temat zakupu złota inwestycyjnego – wypełnij formularz wstępnego zainteresowania zakupem złota.
 • Jeżeli interesuje Cię dostęp do pozostałych możliwości inwestycyjnych – skorzystaj z formularza na dole strony i zapoznaj się z zasadami działania Finansowego SPA.

Chcesz rozpocząć wspólne inwestowanie?

Ale jeżeli z jakiegoś powodu uznasz że jest za wcześnie na rozmowę i chcesz na razie anonimowo (wystarczy email) uzyskać więcej informacji na temat wybranych możliwości inwestycyjnych skorzystaj z uproszczonego formularza poniżej. Otrzymasz e-mailem pakiet dodatkowych informacji.

  Formularz wstępnego zainteresowania

  Jeżeli na razie oczkujesz tylko dodatkowych informacji.

  Email (wymagane)

  Chcę uzyskać więcej informacji na temat (*): (możesz zaznaczyć kilka tematów)
  Inwestycje w biznesy - forma pożyczki (od 10.000 zł)Inwestycje w biznesy - wspólnik w biznesie (od 50.000 zł)Inwestycje deweloperskie (od 10.000 zł)Złoto (od 30 gram)Inwestycja w biznes filmowy (od 10.000 zł)Ubezpieczenia na życieInne tematy (proszę opisać w polu komentarza)

  Imię i nazwisko, telefon (opcjonalne)

  Dodatkowe informacje / pytania (opcjonalne)

  Informacje dodatkowe dotyczące formalnego umocowania w poszczególnych formach inwestowania

  (*) Inwestycje w formie pożyczek / udziałów w spółkach / inwestycje alternatywne nie są instrumentami inwestycyjnymi w rozumieniu o obrocie, nie podlegają nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego, nie są w żaden sposób powiązane z jakimkolwiek Domem Maklerskim. Te inwestycje realizować możesz za moim pośrednictwem, gdzie występuję jako firma: Remigiusz Stanisławek Rodzinne Finanse

  (**) Inwestycje finansowe w rozumieniu ustawy o obrocie to np. obligacje, akcje czy też fundusze zamknięte. Inwestycje te realizuje się za pośrednictwem wybranego przez inwestora Domu Maklerskiego (jednego lub kilku). Są to inwestycje podlegające pod nadzór KNF – przy czym nie oznacza to bezpieczeństwa tych inwestycji ani żadnych gwarancji. KNF nadzoruje głównie procesy związane np. z procesami przygotowania oferty, obsługi oferty, obsługi procedury zapisów na takie inwestycje. Zgodnie z obowiązującymi przepisami moja współpraca z wybranym przeze mnie Domem Maklerskim realizowana jest jako współpracownik AFI (Agenta Firmy Inwestycyjnej) w oparciu o stosowne pełnomocnictwo (do wglądu na spotkaniach osobistych). Jednocześnie informuję że moja współpraca z AFI w ramach obsługi inwestorów dla Domu Maklerskiego jest realizowana przez mnie: Remigiusz Stanisławek (osoba fizyczna) a nie jako firma Remigiusz Stanisławek Rodzinne Finanse. 


  Złoto inwestycyjne – informacje formalne

  Złoto to jedna z tak zwanych inwestycji alternatywnych. Nie jest to instrument finansowy w rozumieniu ustawy o obrocie. Pośrednictwo w zakupie złota inwestycyjnego nie podlega nadzorowi KNF i nie jest w żaden sposób powiązane z żadnym Domem Maklerskim. Współpracę w tym zakresie realizować możesz z firmą Remigiusz Stanisławek Rodzinne Finanse.