Poszukujesz inwestycji?
Dołącz do Finansowego SPA

Finanse osobiste to nie tylko inwestowanie pieniędzy!

Do własnych finansów warto podejść w profesjonalny sposób

Planowanie finansowe
:: obejmuje wiele elementów


Większość inwestorów z którymi współpracuję korzysta głównie z informacji o możliwościach inwestycyjnych.

Natomiast wcześniej czy później zapoznają się w węższym lub szerszym zakresie z poradami / opracowaniami dotyczącymi kompleksowego podejścia do budżetu i finansów rodziny.

Większość pośredników finansowych mówi tylko o inwestowaniu..

Podczas gdy to tylko niewielka część systemu zarządzania pieniędzmi i prywatnym majątkiem.


Dlatego dla zainteresowanych szerszym spojrzeniem udostępniam dużo więcej

Ty decydujesz czy i kiedy i z jakich materiałów skorzystać.

Poniżej jedynie wybrane zagadnienia nad którymi warto się pochylić:

 • analiza majątku prywatnego netto
 • analiza kredytów, leasingów i innych zobowiązań i ich optymalizacja
 • przegląd, analiza i planowanie przepływów finansowych w rodzinie
 • zabezpieczenie finansowe rodziny i bliskich
 • planowanie emerytalne (nie mylić z programami systematycznego oszczędzania…)
 • zagadnienia prawne, podatkowe
 • planowanie ubezpieczeń (życiowych i zabezpieczenia majątku)
 • oszacowanie potrzeb finansowych w krótkim, średnim terminie
 • planowanie wydatków (tak, da się!)
 • rodzinne finanse – zagadnienia planu finansowego dla dzieci, partnera, rodziców
 • planowanie spadkowe
 • edukacja finansowa

Dla zainteresowanych przydatna będzie też dodatkowa wiedza matematyczna.

Przykładowo:

 • matematyka finansowa
 • matematyka emerytalna
 • matematyka kredytowa
 • matematyka ubezpieczeń
 • matematyka inflacji
 • matematyka podatkowa
 • matematyka inwestycji systematycznych

W zakresie inwestycji warto wiedzieć jak podejść to tematów:

 • inwestycji bieżących – z pełnym i błyskawicznym dostępem do kapitału
 • inwestycji celowych – na określone cele w przyszłości
 • inwestycji systematycznych i niesystematycznych
 • inwestycji emerytalnych
 • oszczędzania na przyszłość dzieci (tu zaskoczę Cię kilkoma spostrzeżeniami…)
 • inwestycji niskiego ryzyka
 • zarządzania płynnością majątku
 • budowanie zabezpieczenia emerytalnego
 • poprawne wykorzystanie możliwości IKE/ IKZE/ PPK

Profesjonalny Plan Finansowy Twojej rodziny

To jedna z usług, którą oferuję. Przygotowanie kompleksowego planu finansowego oczywiście kosztuje (niemało) – i wymaga co najmniej kilku spotkań oraz pełnego przeanalizowania całości finansów oraz sytuacji prawnej rodziny w tym posiadanych biznesów / majątku. To wiele godzin pracy dla każdej ze stron (zarówno dla mnie jak i dla Ciebie).

Nie muszę wyjaśniać że potrzebne jest tutaj pełne zaufanie – z uwagi na zakres przekazywanych informacji niezbędnych do przygotowania planu.


Elementy Planu możesz przestudiować sam!

Wiem że takie otwarte rozmowy szczegółowe o finansach dla większości nie będą komfortowe. Zlecenie przygotowania planu bez pełnej otwartości i szczerości w udostępnianiu danych wejściowych nie zadziała. Ale mam na to proste rozwiązanie.

W ramach Finansowego SPA otrzymujesz dostęp do dodatkowych artykułów, ankiet do samodzielnego wypełnienia i analizy, arkuszy kalkulacyjnych pomagających w analizie poszczególnych obszarów, dostępu na materiałów edukacyjnych, nagrań wideo czy też webinarów z różnych obszarów planowania finansowego.

W ten sposób możesz samodzielnie przeanalizować poszczególne elementy planowania finansowego dla Twojej rodziny. Wystarczy odrobina czasu. I w zależności od potrzeb możesz te działania realizować w tych obszarach, które są dla Ciebie najważniejsze – zamiast od razu przygotowywać cały plan finansowy.

Dla jednych istotna będzie tematyka odpowiedzialnego zarządzania kredytami, dla innych ubezpieczenie na życie, planowanie emerytalne, zasady tworzenia testamentu (nie chodzi tylko o to aby był formalnie poprawny – chodzi o to aby realizował określone zamierzenia w sposób nie generujący ryzyka problemów dla spadkobierców) itp.

Znajdą się też osoby, które zainteresowane są wyłącznie inwestycjami kapitałowymi.

W Finansowym SPA to Ty decydujesz które informacje są dla Ciebie przydatne.


Porozmawiajmy o planowaniu finansowym

  Preferuję e-mailRozmowa telefonicznaRozmowa wideo – pokój konferencyjny onlineSpotkanie osobiste w PoznaniuSpotkanie osobiste w innym mieście

  Ogólna rozmowa na temat finansów osobistychInwestycje pod nadzorem KNFInwestycje alternatywne, film, złoto, nieruchomościUbezpieczenia na życie i zdrowiePlanowanie emerytalneStworzenie planu finansowegoAktywacja konta w portalu Finansowe SPAInny temat rozmowy

  Pomagam indywidualnym inwestorom i ich rodzinom budować zamożność poprzez świadome i przemyślane decyzje inwestycyjne i zarządzanie majątkiem.
  Jeżeli Twoje cele finansowe to coś więcej niż tylko poduszka bezpieczeństwa i spłata kredytu na mieszkanie to zapraszam do współpracy,
  Remigiusz Stanisławek
  Certyfikowany Doradca Finansowy
  EAFP, FECIF, MDRT ToT

  Potrzebujesz informacji?

  Zostaw adres e-mail aby otrzymać dodatkowe materiały informacyjne i przypomnienie o najbliższym webinarze na temat mojej działalności.

    

   Polityka Prywatności, RODO, Podstawy prawne działalności, Wpis do rejestru KNF , Ryzyka, Rezygnacja
   © 2007 - :: Remigiusz Stanisławek oraz firma Rodzinne Finanse.


   Portal prowadzą wspólnie: Remigiusz Stanisławek oraz firma Rodzinne Finanse z siedzibą w Poznaniu, os. St. Batorego 59A/1 NIP: 618-164-12-13. Działalność firmy Rodzinne Finanse nie jest związana z formami inwestowania o których mówi "Ustawa o obrocie instrumentami finansowymi" i nie jest nadzorowana przez KNF. Natomiast Remigiusz Stanisławek jako osoba fizyczna jest umocowanym współpracownikiem Domu Maklerskiego i ma uprawnienia do udzielania inwestorom informacji na temat instrumentów finansowych w formie m.in. akcji, obligacji korporacyjnych, funduszy zamkniętych z oferty Domu Maklerskiego które to inwestycje objęte są nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego. Więcej informacji na temat formalno-prawnej różnicy między działalnością firmy Rodzinne Finanse a moją osobistą działalnością jako osoba fizyczna w tematach inwestycyjnych znajdziesz na tej stronie.


   Informacje podane w portalu zawierają wyłącznie opisy, obliczenia, analizy i przykłady o charakterze informacyjnym. Opisywane inwestycje nie są lokatą bankową, z inwestowaniem wiąże się ryzyko, a podane stopy zwrotu z inwestycji są wartościami historycznymi lub oczekiwanymi i nie stanowią gwarancji uzyskania podobnych wyników w przyszłości ani tym bardziej gwarancji ochrony kapitału. Materiał na stronach moich portali nie może być traktowany jako rekomendacja do zawierania jakichkolwiek transakcji na rynku kapitałowym. Każda inwestycja wymaga indywidualnej oceny ryzyka przez inwestora. Informacje nie są formą doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu art. 69, par. 2, pkt 5 Ustawy o Obrocie Instrumentami Finansowymi z dnia 29 lipca 2005 r. Mają charakter ogólnych analiz i nie są przygotowywane w oparciu, czy z uwzględnieniem indywidualnej sytuacji i potrzeb inwestora.