Pierwszy film, który finansujemy jest realizowany zgodnie z planem.
Gdy rozmawiamy o inwestowaniu w branżę filmową pierwszym skojarzeniem najczęściej jest czerpanie zysków z wyświetlania filmu w kinach (co jest tylko jednym z pól eksploatacji). Wiemy że ktoś zatrudnia aktorów, jest reżyser… Ale ciężko dowiedzieć się więcej o całym procesie inwestowania. W grupie wspólników mamy ponad 30 lat doświadczenia w biznesie produkcji, dystrybucji i zarabiania na produkcjach filmowych. Tą wiedzą dzielimy się z inwestorami.
Możliwości inwestycji w produkcję filmową
Aby maksymalnie zabezpieczyć interesy inwestorów projekty filmowe realizujemy poprzez spółkę, której jestem wspózałożycielem, współwłaścicielem oraz Członkiem Zarządu. Tak aby wykluczyć ryzyka związane z nieznajomością osób prowadzących biznes.
Celem powstania i działania naszej spółki filmowej jest udostępnienie możliwości uczestniczenia w biznesie filmowym w sposób przejrzysty i stabilny dla inwestorów.
Tak wyglądają warunki:
- Do czasu gdy inwestor nie otrzyma 110% od zainwestowanego kapitału całość wpływów z danego filmu jest na bieżąco przekazywana inwestorom (z reguły w okresach kwartalnych)
- Wpływy te nie są pomniejszane o koszty spółki
- W tym czasie spółka ani jej właściciele nie zarabia ani złotówki z przychodów z filmu
- Przez 10 lat przychodami spółka dzieli się z inwestorami 50/50
Jak działamy?
Umożliwiamy inwestowanie kapitału w formie dywersyfikacji na kilka filmów w ramach zbiorowej inwestycji wraz z naszą spółką (która występuje w roli koproducenta).
- inwestujemy w filmy po etapie przygotowawczym (który potrafi trwać 2-3 lata) czyli tuż przed rozpoczęciem zdjęć, gdy gotowy jest scenariusz i inne elementy pozwalające na rozpoczęcie prac nad właściwą produkcją
- zainwestowany kapitał powinien wrócić do inwestorów zależnie od sukcesu kinowego i momentu finansowania – w ciągu 18-36 miesięcy
- przychody z różnych pól eksploatacji (kina, VOD, SVOD, platformy cyfrowe, telewizja) będą generować dla inwestorów przepływy pieniężne w ciągu 10 lat od daty premiery filmu (podczas gdy kapitał będzie mógł już pracować gdzie indziej)
Mamy odpowiednią siłę negocjacyjną dającą:
- odpowiednio zabezpieczone prawa autorskie i wolne od wad prawnych umowy koproducenckie
- możliwość prowadzenia swobodnego i pełnego audytu na każdym etapie projektu
- przejrzystość finansowa – regularne raportowanie i kontroling finansowy
- model rozliczeń na pierwszym miejscu stawia inwestorów
To model biznesu w którym w pierwszym okresie wraca kapitał a potem przez kolejne lata zarabiasz na bieżąco z zysków ze wszystkich pól eksploatacji.
Forma inwestycji
- Inwestycja realizowana jest w formie Umowy Inwestycyjnej.
- Biznes filmowy to inwestycja alternatywna
- To nie jest inwestycja nadzorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego
- To nie jest inwestycja bez ryzyka
- To nie jest inwestycja z gwarancją kapitału
- Informacje na temat inwestycji alternatywnych znajdziesz na tej stronie
Więcej informacji o tej formie inwestycji
Dostępna na stronie opisem inwestycji w biznes filmowy.