Co otrzymasz inwestując ze mną

 • Możliwość skorzystania z bezobsługowych inwestycji biznesowych
  Starannie dobrane projekty inwestycyjne, najczęściej na 2-3 lata z zyskami w okolicach 6-8% rocznie
 • Materiały edukacyjne o różnych formach inwestowania
  Sama praktyczna wiedza zebrana w ciągu ponad 10 lat na rynku finansowym, w tym kilkudziesięciu zrealizowanych inwestycji
 • Niedostępna publicznie wiedza na temat dodatkowych zabezpieczeń w inwestycjach
  To najcenniejszy element który udostępniam – dotyczy tak zwanych dodatkowych zabezpieczeń (art.777, zabezpieczenie na hipotekach, nieruchomościach, na udziałach spółek itp). Już na wstępie informuję, że żadne z takich zabezpieczeń nie daje żadnej gwarancji kapitału! To tylko jeden z elementów mających na celu ograniczenie ryzyk.
 • Wyłącznie praktyczna wiedza zamiast bajek sprzedażowych
  Nie zniżę się do poziomu pseudo-doradców informujących o inwestycjach z gwarancją kapitału lub pełnego bezpieczeństwa dzięki zabezpieczeniom na nieruchomościach… Ok, przyznaję – jest jedna inwestycja w której zawarciu mogę pośredniczyć – o ultraostrożnym charakterze ale z oczekiwanymi zyskami ciut lepszymi od lokat bankowych
 • Dostęp do webinarów i nagrań spotkań z biznesami
  A w nich zawsze wiele cennych i mało znanych informacji. I to co ja lubię najbardziej – dużo liczb i analiz biznesów.
 • Dostęp do zamkniętego portalu dla inwestorów
  A w nim: nagrania webinarów ze spółkami, omówienie modeli biznesowych, informacje o aktualnościach w projektach w które inwestujesz, możliwość zadawania dowolnych pytań do spółek
 • Rejestr Twoich inwestycji – z podziałem na trwające, zakończone, terminarz wypłat kapitału / odsetek w najbliższej przyszłości, zestawienia z podziałem na branże i formy inwestycji. Docenisz szczególnie gdy masz zdywersyfikowany portfel. Sam aktualnie inwestuję w ponad 20 projektów – bez tego rejestru nie byłbym w stanie monitorować mojego portfela inwestycji…
 • Moją dostępność w zakresie porad z zakresu Finansów Osobistych
  W tym planowania finansowego, planowania spadkowego, zarządzania płynnością, ogólnymi zasadami budowy portfela inwestycji
 • W ofercie także ubezpieczenia na życie
  Tu także przyda się dodatkowa edukacja – na wybór ubezpieczenia dla zabezpieczenia rodziny warto poświęcić trochę czasu
 • Opiekę, nadzór i wsparcie w trakcie całego procesu inwestowania
  Nasza współpraca nie kończy się na rozpoczęciu inwestycji!

Pytania ogólne i odpowiedzi

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Panie Remigiuszu - a Pan gdzie inwestuje?
Odpowiedź jest niezmienna od lat. Wszystkie moje inwestycje (kwota 7 cyfrowa) są w tych samych projektach w które inwestuje moja grupa inwestorów. Nie mam nic do ukrycia – moją teczkę (teczki) z dokumentami inwestycyjnymi udostępniam do wglądu w moim biurze w Poznaniu.
Jaką kwotę muszę zainwestować aby nawiązać współpracę?
Inwestycje najczęściej wymagają jednorazowej wpłaty od 20.000 zł. (choć czasem – rzadko – zdarzają się inwestycje dostępne od np 5.000 zł). Ale do rozpoczęcia współpracy nie musisz realizować żadnych inwestycji. Otrzymujesz dostęp do portalu edukacyjnego, przeglądasz aktualnie dostępne możliwości inwestycyjne i dopiero potem decydujesz. To czy rozpoczniesz inwestowanie za tydzień, miesiąc czy też rok nie ma znaczenia. Po prostu wiem z doświadczenia że ponad 90% inwestorów decyduje się na inwestycje w dogodnym dla siebie momencie. A nawet jeżeli nie zainwestujesz i tak będę miał satysfakcję – wiedząc że wiedza którą udostępniłem bezpłatnie pomoże Ci uniknąć błędów inwestycyjnych czy też nabrania się na bajki sprzedażowe w przyszłości.
Ile można zarobić?
W większości inwestycji oczekiwane zyski są w przedziale 6-8% rocznie. W inwestycjach niższego ryzyka zyski mogą wynieść 3-4%.W inwestycjach biznesowych (w modelu wspólnika w biznesie) można oczekiwać zysków nawet ponad 10% – w zamian za brak bieżących wypłat i dłuższego zamrożenia kapitału.
Czy otrzymam indywidualną poradę w co zainwestować?
Nie. Nie świadczę usług doradztwa inwestycyjnego. Finansowe SPA działa jak sklep butikowy z informacjami o wybranych inwestycjach. Samodzielnie wybierasz te, które Cię interesują. Nie pytam o Twoją sytuację finansową. Oczywiście otrzymasz wiedzę (i konkretne artykuły) w których omawiam podstawowe zasady jakimi warto kierować się przy budowie własnego portfela inwestycji. Możesz z tych porad skorzystać modyfikując je do własnej sytuacji finansowej.
Czy będą potrzebne informacje o dochodach, sytuacji finansowej?
Nie. Nie pytam o takie rzeczy. Wiem że inwestorzy (tak jak ja) cenią sobie prywatność w tym zakresie. Ja też nie lubię być o to wypytywany.
Na jak długo muszę zamrozić kapitał?
Większość inwestycji biznesowych to inwestycja na okres 2-3 lat. Rzadko zdarzają się inwestycje o krótszym zakładanym czasie trwania. Oczywiście nigdy nie wolno zakładać że inwestycja 2 letnia zakończy się na 100% po dokładnie dwóch latach. Przesunięcie terminów zakończenia inwestycji jest jednym z ryzyk inwestycyjnych.
A czy są inwestycje z pełnym dostępem do kapitału?
Tak, są takie. Ale nie będą to inwestycje biznesowe ale inwestycje zależne od bieżącej sytuacji na rynkach finansowych – gdzie wynik jest niemożliwy do przewidzenia a decyzja o wyjściu może pojawić się w nieodpowiednim momencie. Szczęśliwie udostępniam materiał szkoleniowy na temat jednej z technik inwestowania z szybkim dostępem do kapitału, o niskim ryzyku w zamian za oczywiście niskie oczekiwane zyski – nieznacznie przekraczające wyniki z lokaty bankowej.
Czy inwestycje można formalnie rozpocząć przez internet?
Z każdą inwestycją wiąże się jakaś forma umowy. Konieczne będzie podpisanie dokumentów, na szczęście niektóre projekty pozwalają skorzystać z podpisu elektronicznego – co niweluje potrzebę dostarczenia dokumentów w wersji papierowej.
Czy wpłaty na inwestycje realizowane są na konto firmy Rodzinne Finanse?
Nigdy. Nie przyjmuję żadnych wpłat inwestycyjnych od inwestorów. Wpłaty realizowane są na konta firm oferujących inwestycję.
Czy są jakieś opłaty wstępne w produktach inwestycyjnych?
Rzadko. Jeżeli są to czasem (nie zawsze) otrzymasz jako korzystający z mojego portalu Finansowego SPA 100% zniżkę na takie opłaty.

 

Ile to kosztuje (możliwości inwestycyjne)?
Współpraca ze mną jest dla inwestorów bezpłatna. Moje wynagrodzenie pochodzi od producentów produktów inwestycyjnych. Jeżeli inwestujesz 100.000 zł z zyskiem 8% to całe 100.000 zł jest inwestowane.
Ile to kosztuje (dostęp do wiedzy)?
Większość materiałów edukacyjnych jest bezpłatna. Niektóre mogą wiązać się z symboliczną opłatą (rzędu 50 zł rocznie). Natomiast materiały z moich rozbudowanych i standardowo płatnych szkoleń są dostępne dla inwestorów w specjalnej cenie. Przy czym żaden zakup wiedzy nie jest obowiązkowy. Dodatkowe płatne materiały edukacyjne przeznaczone są dla faktycznie zainteresowanych.
Jak rozpocząć współpracę?
Konieczna będzie wstępna rozmowa informacyjna. Najlepiej skorzystać z formularza na tej stronie. Pamiętaj aby podać wszystkie wymagane dane. Nie kontaktuję się z osobami które nie podadzą swoich podstawowych danych. Oczywiście wszystkie od lat przetwarzam zgodnie z RODO i polityką prywatności.
Mieszkam za granicą. Czy możemy współpracować?
Oczywiście. Internet i możliwości kontaktu są dziś nieograniczone. Współpracuję także z inwestorami z innych krajów (i różnych kontynentów). Z zastrzeżeniem że niektóre formy inwestowania mogą nie być dostępne poza granicami Polski, w szczególności w USA co wynika z krajowych oraz lokalnych przepisów.
Chcę skorzystać - ale nie chcę mieć telefonów sprzedażowych!
Trafiłe/aś w dobre miejsce. Poza wyjątkami nigdy sam nie kontaktuję się telefonicznie z inwestorami. A wiadomości e-mail z aktualnościami czy też zaproszeniami na webinary otrzymasz tylko w tych tematach, które Cię interesują (to jakie maile chcesz otrzymywać ustawiasz w Panelu inwestora). Żadnych nacisków, żadnego namawiania do inwestycji. To Ty decydujesz kiedy i w co zainwestować! Bez żadnej presji czasowej. W Finansowym SPA działa pełna samoobsługa. Moja rola to udostępnienie jak największej ilości informacji, edukacja oraz odpowiedzi na Twoje pytania.

Pytania dotyczące ryzyk inwestycyjnych

Z przerażeniem obserwuję portale internetowe, strony z ofertami inwestycyjnymi które epatują hasłami 'bezpieczna inwestycja’, 'gwarantowana inwestycja’, 'inwestycja na której nie można stracić’. Niestety nie ma inwestycji w 100% bezpiecznych. Są i owszem inwestycje dobrze zabezpieczone (ale te także niczego nie gwarantują i też mogą przynieść straty). Można wierzyć w bajki sprzedażowe – lub inwestować świadomie – rozumiejąc ryzyka i takim ryzykiem zarządzać.

Czy są dostępne jakieś inwestycje bez ryzyka?
Nie. Ryzyko to niestety obowiązkowy element każdej inwestycji. Bez ryzyka (jeżeli nie zakładamy kataklizmu i upadku poszczególnych państw) pozostają w zasadzie jedynie lokaty bankowe i obligacje skarbu Państwa (oczywiście nie każdego)
Ale słyszałem o inwestycjach zabezpieczonych (np. na nieruchomościach, art 777). Czy takie inwestycje są bezpieczne?
Absolutnie nie. Dodatkowe zabezpieczenia zwiększają możliwości dochodzenia praw inwestorów – ale absolutnie nie oznaczają gwarancji kapitału (gdyby tak było nikt nie trzymał by pieniędzy na lokatach). W skrajnych przypadkach nawet inwestycja zabezpieczona na nieruchomości może zakończyć się stratą całości kapitału…
A co z inwestycjami z nadzorem KNF - czy te są bezpieczne?
Absolutnie nie. Rola Nadzoru Finansowego jest nadinterpretowana przez niektórych inwestorów. Nadzór najczęściej dotyczy kwestii formalnych. To że niektóre formy inwestowania podlegają nadzorowi KNF (np. obligacje korporacyjne, fundusze inwestycyjne otwarte i zamknięte, akcje) nie oznacza że Komisja Nadzoru Finansowego sprawdza jakość prowadzenia biznesu emitenta obligacji czy analizuje sprawozdania finansowe! Działania nadzoru są bardzo potrzebne – jednym z ich celów jest np. próba zapobiegania misselingowi oraz edukacja inwestorów o zagrożeniach w inwestycjach.

Brakuje odpowiedzi na Twoje pytanie?

Po prostu napisz, zadzwoń lub wypełnij formularz na tej stronie.