2022-06 Ostatnia tura naboru do pierwszej inwestycji filmowej – koniec zdjęć i data premiery. Wchodzisz na gotowe!

Aktualizacja 08.2022: Nabór do inwestycji zakończony.

W przygotowaniu kolejne projekty filmowe. Premiera „Święta Inaczej” już w listopadzie!


Standardem mojego działania w biznesie jest pełna transparentność i przepływ informacji do Inwestorów na każdym etapie wspólnie realizowanego przedsięwzięcia. Kilka tygodni wysyłaliśmy inwestorom raport dotyczący postępu prac nad projektem „Święta inaczej”. Obecnie osiągnęliśmy kolejny kamień milowy w produkcji Filmu – zakończyliśmy prace nad zdjęciami, czyli uporaliśmy się już z największym ryzykiem.

Celem powstania i działania naszej spółki jest udostępnienie możliwości uczestniczenia w biznesie filmowym w sposób przejrzysty i stabilny dla inwestorów.

 • Do czasu gdy inwestor nie otrzyma 118% od zainwestowanego kapitału całość wpływów z danego filmu jest na bieżąco przekazywana inwestorom (z reguły w okresach kwartalnych), potem przychody dzielone są w modelu 50/50
 • Innymi słowy – dopóki inwestor nie zrealizuje określonego minimalnego zysku nasza spółka nie zarabia z przychodów ze sprzedaży filmu na różnych polach eksploatacji – pierwszeństwo w zyskach mają inwestorzy. Pierwszeństwo do zysków mają nasi inwestorzy
 • Inwestor uczestniczy w przychodach z eksploatacji filmu na wszystkich platformach przez okres 10 lat od daty premiery

Zgłoszenie po dodatkowe informacje

  Formularz: zgłoszenie po dodatkowe informacje o biznesie filmowym

  Wstępne, niezobowiązujące zgłoszenie po dodatkowe informacje i dostęp do webinarów edukacyjnych.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Email (wymagane - otrzymasz dodatkowe informacje)

  Telefon (wymagane - tu prześlemy hasło dostępu do dodatkowych informacji)

  Twoja wiadomość / dodatkowe pytania


  Raport Maj 2022

  1. W kwietniu z sukcesem zakończył się etap zdjęciowy w produkcji Święta Inaczej, w związku z czym duża część ryzyka obejmującego produkcję filmową została zażegnana. Przeszliśmy przez ten okres bez żadnych niespodzianek.
  2. Łącznie przeprowadziliśmy 28 dni zdjęciowych w Łodzi, Kamiennej Górze, Wrocławiu, Rząsinach oraz Warszawie. Były to zarówno lokacje plenerowe, jak i w budynkach oraz środkach transportu. Dla całej ekipy produkcyjnej oraz aktorów było to bardzo ciekawe i angażujące doświadczenie, zwłaszcza, że niejednokrotnie musieliśmy się zmierzyć z trudnymi warunkami atmosferycznymi, co było pokłosiem świąteczno-zimowej tematyki Filmu.
  3. Dokapitalizowanie przez naszą spółkę produkcji filmu kwotą ponad 2 mln zł. Kwota ta została efektywnie wykorzystana w procesie produkcji.
  4. Premiera planowana na 25 listopada 2022.

  Rozpoczęły się już przygotowania do promocji filmu. Poczytasz o tym na tych stronach:


  Nagranie webinaru z kwietnia

  Dla ułatwienia na osi czasu są niebieskie punkty – pozwalają wygodnie przełączać się między poszczególnymi częściami nagrania.


  Jak działamy?

  Umożliwiamy inwestowanie kapitału w formie dywersyfikacji na kilka filmów w ramach zbiorowej inwestycji wraz z naszą spółką (która występuje w roli koproducenta).

  • inwestujemy w filmy po etapie przygotowawczym (który potrafi trwać 2-3 lata) czyli tuż przed rozpoczęciem zdjęć, gdy gotowy jest scenariusz i inne elementy pozwalające na rozpoczęcie prac nad właściwą produkcją
  • zainwestowany kapitał powinien wrócić do inwestorów zależnie od sukcesu kinowego i momentu finansowania – w ciągu 18-36 miesięcy
  • przychody z różnych pól eksploatacji (kina, VOD, SVOD, platformy cyfrowe, telewizja) będą generować dla inwestorów przepływy pieniężne w ciągu 10 lat od daty premiery filmu (podczas gdy kapitał będzie mógł już pracować gdzie indziej)

  Mamy odpowiednią siłę negocjacyjną dającą:

  • odpowiednio zabezpieczone prawa autorskie i wolne od wad prawnych umowy koproducenckie
  • możliwość prowadzenia swobodnego i pełnego audytu na każdym etapie projektu
  • przejrzystość finansowa – regularne raportowanie i kontroling finansowy
  • model rozliczeń na pierwszym miejscu stawia inwestorów (szczegóły w dalszej części strony)

  To model biznesu w którym w pierwszym okresie wraca kapitał a potem przez kolejne lata zarabiasz na bieżąco z zysków ze wszystkich pól eksploatacji.


  Zapisz się po szczegółowe informacje i webinary

  Lub zapoznaj się ze stroną z dokładniejszym opisem.

   Formularz: zgłoszenie po dodatkowe informacje o biznesie filmowym

   Wstępne, niezobowiązujące zgłoszenie po dodatkowe informacje i dostęp do webinarów edukacyjnych.

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Email (wymagane - otrzymasz dodatkowe informacje)

   Telefon (wymagane - tu prześlemy hasło dostępu do dodatkowych informacji)

   Twoja wiadomość / dodatkowe pytania


   Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, komentarze, uwagi dotyczące powyższego tekstu lub chcesz dopytać o szczegóły napisz, zadzwoń! Nie ma złych pytań!