Panie Remigiuszu – a Pan gdzie inwestuje?

To jedno z pytań, które pojawiają się w rozmowach z inwestorami.

Moja odpowiedź od zawsze jest taka sama:

wszystkie moje oszczędności na rynku kapitałowym inwestuję w produkty z mojej oferty. A moją teczkę inwestycji (kwota 7 cyfrowa) można przejrzeć u mnie w biurze w Poznaniu.

Czytaj dalej

Ponad 50 lotów po Polsce w 2 lata, 30tys km rocznie w samochodzie. Po co to robię?

Po to abyś Ty, inwestując ze mną, mógł spać spokojnie. Abyś wiedział, że jest ktoś kto czuwa nad przebiegiem Twoich inwestycji. I sprawdza je dokładnie zanim Ty zainwestujesz. Tak aby Tobie było łatwiej dokonać wyboru.

Oczywiście inwestycję trzeba monitorować nie tylko przed rozpoczęciem, ale także w czasie jej trwania. Tutaj możliwość dostępu do zarządzających i osób związanych z funduszami FIZ daje mi możliwość oceny bieżącej sytuacji. To szczególnie ważne w inwestycjach, gdzie inwestor ma pełen dostęp do kapitału.

Tu inwestor nie może liczyć na to, że producent (czyli fundusz) zasugeruje wypłatę środków z inwestycji. Czytaj dalej

Zostałem członkiem grupy opracowującej założenia dla europejskiego systemu ‚transgranicznych’ produktów emerytalnych

Uff, długi tytuł. Projekt, w którym biorę udział to w oryginale „Initiative to develop an EU framework for Personal Pensions„.

W połowie 2016 roku zostałem oddelegowany (jako członek organizacji FECIF i EFFP) jako przedstawiciel Polski w tym projekcie. To duże wyzwanie i odpowiedzialność. Ale do takich woluntariatów zgłaszam się często. Mocno identyfikuję się ze słowami Lesa Browna, który kiedyś urzekł mnie takim zdaniem:

Głupio byłoby odejść z tego świata nie pozostawiając po sobie niczego dla społeczeństwa.

 

Czytaj dalej